Kwiaty jednoroczne – które warto hodować?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Marzy Ci się ogród, w którym wszystkie rośliny będą pięknie kwitnąć i zaskakiwać swoim wyglądem? Każdego roku chcesz zmieniać wygląd swojego ogrodu, by raczył domowników kolorami, od których nie da się oderwać wzroku? 

W takim razie koniecznie się przekonaj, jakie są najpiękniejsze kwiaty jednoroczne, w które warto zainwestować. Podajemy rośliny, które są łatwe w uprawie i nie wymagają dodatkowych prac. Zmień wygląd swojego podwórka i zadbaj o otoczenie domu.

Aksamitki do ogrodu

Aksamitki to jedne z najpopularniejszych kwiatów do ogrodu, które dostępne są w wielu odmianach. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że są mało wymagające, dzięki czemu doskonale nadają się dla osób, które chcą, by ich ogród wyglądał pięknie, ale nie mają czasu na to, by stale pielęgnować i doglądać rośliny.

Można je posadzić praktycznie w każdym rodzaju ziemi. Najlepiej radzą sobie w półcieniu, jednak rosną również w miejscach dobrze nasłonecznionych. Dostępne są odmiany wysokie i niskie. Te pierwsze mogą osiągać nawet osiemdziesiąt centymetrów wysokości. Jeśli jednak szukasz nieco mniejszych kwiatów, to doskonałym wyborem będzie również odmiana mniejsza, której wysokość wynosi około dwudziestu–trzydziestu centymetrów.

>> Zobacz też: Surfinie – pielęgnacja i podlewanie dla początkujących

Begonie – kwiaty jednoroczne, które wyglądają pięknie

Popularnym wyborem są również begonie. Często nazywa się je kwiatami wiecznie kwitnącymi, ponieważ zakwitają one wczesnym latem, a kwiaty widoczne są nawet do późnej jesieni. Piękne rośliny, które osiągają około dwudziestu–trzydziestu centymetrów wysokości. Uwagę przyciągają mięsiste liście i łodyżki, które mogą przybierać różne kolory. Dostępne są odmiany o jasno- i ciemnozielonych liściach. Jednak największym uznaniem cieszą się te z liśćmi w odcieniach bordowego. Begonie doskonale radzą sobie na stanowiskach nasłonecznionych. Najlepiej sadzić je w żyznej glebie, która ma umiarkowanie kwaśny odczyn. Roślina ta jest łatwa w uprawie, a dodatkową zaletą jest to, że nie lubią jej ślimaki, dzięki czemu nie zostanie przez nie zaatakowana.

Niecierpki – jednoroczne kwiaty do Twojego ogrodu

Jeśli szukasz oryginalnej rośliny do swojego ogrodu, to polecanym wyborem są niecierpki. To kwiaty, które najlepiej rozwijają się w półcieniu i cieniu. Dostępne są odmiany kwitnące w kolorze białym, czerwonym, różowym, bordowym. Ciekawą odmianą są rośliny, które kwitną dwukolorowo. Te piękne kwiaty są jednoroczne, jednak naprawdę warto wybrać je do swojego ogrodu.

Nie wymagają częstego doglądania i specjalnego traktowania, dlatego gdy nie masz czasu na prace w ogrodzie, to na pewno spełnią Twoje oczekiwania. Ich kolorowe kwiaty i drobne liście przyciągają uwagę i sprawią, że Twój ogród będzie się prezentować oryginalnie i nowocześnie.

Szałwia błyszcząca doskonała do każdego ogrodu

Pięknie i ciekawie prezentuje się szałwia błyszcząca. To roślina jednoroczna, która zachwyca swoim wyglądem i kolorowymi kwiatami. Jej budowę można porównać do choinki. Duże liście i drobne, ale gęste kwiaty to stylowa ozdoba do ogrodu.

Szałwia błyszcząca kwitnie wczesnym latem, a jej kwiaty utrzymywać się mogą nawet do końca października. Jest to roślina, która lubi nasłonecznione miejsca i żyzną glebę. Warto pamiętać o jej regularnym odżywianiu i podlewaniu. To roślina dla nieco bardziej wymagających osób, które lubią przebywać w ogrodzie i pracować z naturą. Częste podlewanie i nawożenie rośliny wieloskładnikowymi mieszankami z pewnością utrudnia nieco uprawę, jednak efekty, jakie można dzięki temu osiągnąć, na pewno będą zadowalające.

Jeśli chcesz zmienić wygląd swojego ogrodu, ale nadal nie jesteś pewna, jak powinny wyglądać wszystkie grządki, to na początek dobrze sprawdzą się wyżej wymienione kwiaty jednoroczne. Większość z podanych roślin jest bardzo łatwa w uprawie, dzięki czemu nie będziesz musiała tracić czasu na ich pielęgnację. Za odrobinę wody i żyzną glebę odwdzięczą się pięknymi kolorami i kwitnącymi kwiatami, które rozsiewać będą w ogrodzie przyjemny zapach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*