Organizacja przeprowadzki — krok po kroku

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Przeprowadzka to bardzo stresujący i nerwowy czas. Aby wszystko poszło zgodnie z twoją myślą, musisz odpowiednio zaplanować ten czas. 

Na co zwracać uwagę przy przeprowadzce? 

Przeprowadzając się z jednego domu do drugiego, musisz przetransportować cały dorobek twojego życia. Trzeba to zrobić z głową, aby nic nie zgubiło się w transporcie, ani nie uszkodziło. Dlatego jeśli aktualnie wyprowadzasz się ze swojego miejsca zamieszkania, zobacz, co musisz zrobić w pierwszej kolejności, aby przeprowadzka nie była uciążliwa.

  • Zjedz żywnościowe zapasy — zaplanuj swoje menu tak, aby znikł zapasy z twoich szafek oraz zamrażalki. Warto pomyśleć o tym w pierwszej kolejności, ponieważ nie ma sensu, abyś przewoził kilogramy mąki, cukru czy opakowań makaronu. Wszystkie te rzeczy zakupisz już w nowym miejscu zamieszkania. 
  • Zaopatrz się w kartony — najlepiej sprawdzą się takie z otworami, aby wygodnie się je nosiło. Możesz je kupić lub udać się do pobliskiego sklepu i o takie poprosić. Jednak pamiętaj, aby zabierać tylko te mocniejsze. Wykorzystać możesz również kartony, które masz już w domu. Takie po drukarce czy ekspresie do kawy doskonale nadają się do przeprowadzki. 
  • Pamiętaj o zabezpieczeniu delikatnych przedmiotów — rzeczy jak antyki meble, szklane naczynia czy stoliki warto zabezpieczyć dodatkową folią lub kartonem. Dzięki temu zyskasz pewność, że w czasie podróży nie zostaną uszkodzone. Mniejsze rzeczy jak biżuteria, zegarki czy drobne porcelanowe rzeczy możesz zapakować do specjalnych opakowań foliowych, które znajdziesz na plast-farb.com.
  • Worki próżniowe na pościel — kołdry czy poduszki będą zajmować dużo miejsca, dlatego warto zapakować je do worków próżniowych, z których odsysasz powietrze odkurzaczem. 
  • Ustal plan pakowania — na samym początku lepiej spakować mniej potrzebne rzeczy jak książki, dokumenty zapasowa pościel czy sezonowe ubrania. Dopiero później przejść do łazienki i kuchni. 
  • Zacznij się pakować wcześniej — nie rób nic na ostatni moment, ponieważ wtedy możesz zapomnieć o wielu rzeczach. Zaplanuj pakowanie dużo wcześniej, ponieważ możesz nie doceniać ilości przedmiotów, którą masz w swoim obecnym domu. 
  • Nie zabieraj ze sobą niepotrzebnych rzeczy — przeprowadza to idealny moment na pozbycie się za małych ubrań, starych zabawek czy zniszczonych mebli. Dzięki niej będziesz w stanie rozstać się z rzeczami, z których już nie korzystasz. 
  • Rób etykiety — podpisz wszystkie kartony jak najbardziej szczegółowo. Ta metoda sprawi, że będzie łatwiej rozpakować je w nowym mieszkaniu. 
  • Spakuj bagaż podręczny — umieść w nim rzeczy, które będę niezbędne na pierwszą noc. Będą nimi kosmetyki, ubrania, ładowarka do telefonu, kubki, nóż oraz talerz.

Pamiętaj również o tym, aby uzbroić się w cierpliwość i ze spokojem przejść etap przeprowadzki Poznań to miasto, w którym znajdziesz fachową pomoc, która może ułatwić ci ten ciężki czas. 

Fot. HiveBoxx/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*