Ogród – jak go zaaranżować?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Ogród to nie tylko strefa wypoczynkowa, ale także swoista wizytówka Twojego domu. Warto więc zadbać o to, aby był on ładnie zaaranżowany, a jednocześnie praktyczny. Jak to zrobić? Przedstawiamy kilka aspektów, które warto wziąć pod uwagę podczas aranżacji ogrodu.

Rośliny – podstawa aranżacji ogrodowej

Myśląc o aranżacji ogrodu, nie można zapominać o roślinności. To właśnie kwiaty oraz inne rośliny są w końcu podstawową dekoracją przestrzeni ogrodowej. Jednak jakie kwiaty wybrać do ogrodu?

Wybierając rośliny ogrodowe, należy przede wszystkim uwzględnić warunki panujące przed Twoim domem. Sprawdź dokładnie jak wygląda gleba, nasłonecznienie oraz położenie ogrodu, a także czy znajdują się w nim jakieś nierówności terenowe – wszystkie te czynniki mają ogromny wpływ na to, jakie rośliny będą najlepsze do Twojego ogrodu. 

Rośliny, które warto mieć w swoim ogrodzie

Jedną z roślin, która doskonale sprawdzi się w ogrodzie, jest jodła kalifornijska. To duże i wytrzymałe drzewo iglaste będzie doskonałą propozycją dla wszystkich osób, które pragną wprowadzić do swojego ogrodu odrobinę cienia. 

Innym iglakiem, który pięknie będzie prezentował się w przydomowym ogrodzie jest świerk biały. Drzewo to nie przekracza 15-20 metrów, jednak w ogrodach znacznie częściej uprawiane są jego wolno rosnące karłowe odmiany.

Jeżeli zaś szukasz kwiatów do ogrodu, to doskonałą propozycją będą aksamitki. Te piękne żółte kwiaty nie mają dużych wymagań, a ich pielęgnacja należy do najprostszych. Inne gatunki kwiatów, które są mało wymagające w uprawie to między innymi nasturcje, bratki, nagietki i piwonie. 

Szukając pięknych kwiatów i innych roślin do swojego ogrodu, koniecznie zajrzyj na stronę https://dlaroslin.pl/

Ogrodzenie w ogrodzie

Prywatność na własnej posesji jest niesamowicie istotna. Dlatego też aranżując ogród, koniecznie zdecyduj się na odpowiednio dobrane ogrodzenie. Jeśli nie jesteś największym fanem nowoczesnych rozwiązań i zależy Ci na stworzeniu przytulnego azylu w swoim ogrodzie, to najlepszym pomysłem będzie klasyczny drewniany płot. Jeżeli natomiast szukasz bardziej minimalistycznych i nowoczesnych rozwiązań, to możesz postawić także na ogrodzenie z cegły lub betonu. Pięknie będzie wyglądać także stalowe ogrodzenia pionowe.

Komfort w ogrodzie, czyli rozwiązania przeciw insektom

Aby Twój ogród był w pełni komfortowy, a przebywanie w nim stało się czystą przyjemnością, warto rozważyć montaż sprzętów i akcesoriów odstraszających insekty. Jednym z takich sprzętów są innowacyjne odstraszacze na meszki. Co to takiego? 

Urządzenie to za pomocą zaledwie jednego kliknięcia zapewnia bezwonną, niewidoczną i ciągłą ochronę przed komarami i innymi insektami, które, jak wiemy, mogą przenosić choroby. Taki odstraszacz osiąga pełną skuteczność po około 10-15 minutach od włączenia oraz działa na powierzchni 20m².

Fot.: Peter Mason/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*