Rzeczy przydatne w opiece nad psem i kotem

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Koszty wyprawki dla zwierzęcia potrafią  być wysokie. Sprawdź, na jakich produktach nie warto oszczędzać, żeby zapewnić Twojemu pupilowi dobre warunki. 

Karma wysokiej jakości 

Odpowiednie odżywianie jest ważne dla prawidłowego rozwoju Twojego pupila. Jeśli zamierzasz kupić dla niego suchą czy mokrą karmę, koniecznie zapoznaj się z jej składem. Podawanie zwierzęciu mieszanek słabej jakości może negatywnie odbić się na jego zdrowiu i prowadzić m.in. do niestrawności. Przykładowo dobra jakościowo karma dla psa zawiera dużo mięsa konkretnego gatunku (mięso z indyka, kurczaka, jagnięce), nie ma składzie produktów ubocznych, zawiera niewiele zbóż i jest wzbogacona o dodatki warzyw, owoców oraz witamin i minerałów. Warto unikać karm, które mają w składzie sztuczne barwniki i konserwanty, a także zrezygnować z dokarmiania zwierząt jedzeniem przeznaczonym dla ludzi, które nie jest odpowiednie dla psów i kotów. Dobrze zbilansowana karma dostarcza Twojemu zwierzakowi cennych witamin i zapewnia balast pokarmowy, który zagwarantuje mu regularne i bezproblemowe wypróżnianie się. W przypadku kotów dobrym rozwiązaniem będą naturalne karmy, np. hipoalergiczna karma dla kota, która może stanowić podstawę pożywienia kota już od odstawienia go od mleka matki, następnie w okresie dorosłości i na etapie senioralnym. Warto pamiętać także o tym, że starsze psy i  koty mogą potrzebować diety nieco bardziej lekkostrawnej.

Wygodne legowisko dla pupila

Zdrowie i komfort zwierzęcia powinny być priorytetem dla jego opiekuna na każdym etapie życia pupila. Szczególnie ważny jest zakup wygodnego legowiska, które będzie dostosowane do ciężaru i wielkości zwierzaka. Niektóre modele legowisk na czworonogów mają możliwość podgrzewania, dzięki czemu stanowią dobre rozwiązanie np. dla starszych psów cierpiących na choroby stawów. Warto, aby legowisko miało ergonomiczny kształt, było miękkie i zostało wyprodukowane z tkaniny wysokiej jakości. Należy pamiętać o tym, że leżanka z cienkiego materiału skutkuje tym, że duży pies leży praktycznie na podłodze, a jego kości i stawy są bardziej obciążone i tym samym narażone na kontuzje. Szeroki wybór stylowych i komfortowych poduch, legowisk i domków ma w ofercie marka Little Heroes.

Zabawki edukacyjne i węchowe

Zwierzęta uwielbiają się bawić, dlatego warto zaopatrzyć się w interaktywne zabawki stymulujące inteligencję i zmysły powonienia zwierzaka. To ważny wkład w rozwój i aktywność fizyczno-psychiczną czworonoga. Ponadto wspólna zabawa wzmacnia relację między właścicielem a czworonogiem. Dobrą inwestycją może być np. strategiczna zabawka edukacyjna dla psa, która polega na znalezieniu i wydobyciu ukrytych przysmaków.

Fot.: Krista Mangulsone/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*