Nowoczesne sprzęty dla gospodarstw rolnych

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Rolnictwo to niełatwa branża, która wymaga bardzo ciężkiej pracy i wielu poświęceń. Na szczęście dzięki postępowi technologicznemu coraz więcej prac fizycznych związanych z uprawą ziemi i hodowlą zwierząt może być wykonywane przez maszyny. Nowoczesne gospodarstwa rolne korzystają z wielu urządzeń, które znacząco ułatwiają pracę i przyspieszają wiele procesów. Zobacz, z jakich nowoczesnych sprzętów warto korzystać w rolnictwie.   

Przygotowywanie paszy dla zwierząt   

Odpowiednie żywienie zwierząt w gospodarstwie jest niezwykle ważne dla ich zdrowia. Dobrze karmione krowy dają dużo smacznego i tłustego mleka, a kury niosą lepszej jakości jajka. To z kolei przekłada się na dochody przedsiębiorstwa rolnego, dzięki czemu staje się ono bardziej opłacalne. Dobrej jakości pasza to podstawa, dlatego warto zainwestować w urządzenia, które pomagają ją przygotować. Gniotownik do zboża oraz parnik do ziemniaków to nieodłączny element wyposażenia gospodarstwa, na którym hodowane jest bydło, drób oraz trzoda chlewna. Zgniecione i lekko zmielone ziarna są lepiej przyswajalne dla zwierząt, dzięki czemu pasza jest zdrowsza i oddaje organizmowi zwierzęcia więcej wartości odżywczych. Odpowiednio ugotowane ziemniaki również zachowują wiele mikro i makroelementów, co sprawia, że karma dla zwierząt jest bardziej wartościowa.   

Przetwarzanie mleka i wytwarzanie nabiału   

W każdym gospodarstwie, w którym hoduje się bydło, powinna znaleźć się dojarka. O ile kilka krów można bez problemu wydoić ręcznie, tak kilkadziesiąt sztuk to już praca dla maszyny. Dzięki regularnemu dojeniu krowa będzie dawała więcej mleka, gdyż dojarki stymulują laktację. Dodatkowo takie urządzenie pozwala szybko przynieść ulgę krowie z pełnymi wymionami. 

Po odciągnięciu mleka może ono zostać sprzedane w swojej naturalnej, surowej formie lub przetworzone na nabiał. Wirówka do mleka pozwala w szybki i skuteczny sposób uzyskać jak największą ilość śmietanki. Z kolei ubijarki do masła bardzo sprawnie oddzielają tłuszcz mleczny od maślanki, dzięki czemu można łatwo uzyskać dwa czyste produkty.   

Wyposażenie stanowisk zwierząt  

Zwierzęta muszą mieć swoje stanowiska i boksy, w których mogą odpoczywać, jeść i załatwiać swoje potrzeby. Jest to dla nich również bezpieczne miejsce, w którym czują się spokojne i mogą się zrelaksować. Stodoła lub obora dla zwierząt powinna być wyposażona w kilka urządzeń, które sprawiają, że to miejsce jest bardziej przyjazne zarówno dla zwierząt, jak i dla gospodarzy. Okna gospodarskie powinny być wykonane z wytrzymałych materiałów i posiadać mechanizmy zabezpieczające przed na przykład przypadkowym otwarciem. Dodatkowo, bardzo przydatnym elementem jest elektryczna pułapka na owady, które są nieodłącznym, ale bardzo uciążliwym aspektem przebywania w towarzystwie zwierząt gospodarskich. Muchy przenoszą różne niebezpieczne dla ludzi, bydła i trzody choroby oraz bardzo drażnią zwierzęta. Elektryczna pułapka skutecznie się z nimi rozprawi. 

Bardzo wygodnym dodatkiem są także automatyczne karmniki i poidła dla zwierząt. Dzięki mechanizmowi w korycie nigdy nie zabraknie jedzenia (wystarczy tylko uzupełniać dozownik), a woda zawsze będzie świeża i czysta, co zachęci zwierzęta do picia. Jest to komfortowe rozwiązanie, które może zaoszczędzić gospodarzom sporo pracy.   

Zdjęcie główne: pexels.com/ge wang

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*