Nowoczesne dekoracje ścian w domu

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Szukasz dekoracji ściennych, które odmienią wnętrze Twojego domu? W artykule wybieramy najciekawsze rozwiązania.

Dekoracje ścienne nie zabierają  miejsca w pomieszczeniu, pozwalają wytłumić echo, a nawet sprawić, aby ściany wyglądały optycznie na dłuższe. Przede wszystkim warto umieszczać na ścianie dzieła sztuki w dobrej jakości, drewnianych ramach. Możesz je tanio kupić w lokalnych sklepach z antykami, na aukcjach od prywatnych sprzedawców oraz w komisach. Używane ramki możesz samodzielnie przemalować na kolor, który będzie najlepiej wyglądał w aranżacji. 

Galeria ścienna

Utworzenie rozległej galerii ściennej, która kieruje wzrok ku górze, to spore wyzwanie, ale finalny efekt robi świetne wrażenie. Do galerii możesz włączyć rodzinne zdjęcia, własnoręcznie namalowane obrazy, dzieła mało znanych artystów, ulubione reprodukcje czy minimalistyczne obrazy. Warto wybrać kilka dominujących kolorów i w oparciu o nie dobierać grafiki. Do ramy możesz włożyć nawet kartkę wyrwaną z czasopisma czy plakat z minionej epoki. Ważne, żeby obrazy tworzyły spójną, harmonijną i interesującą całość. 

Lustra

Lustro to niedoceniona dekoracja ścienna, która nie służy tylko do sprawdzania swojego wyglądu. Strategicznie rozmieszczone lustra w mieszkaniu pozwalają powiększyć i rozjaśnić optycznie przestrzeń, a także wprowadzić do głębi pomieszczenia więcej światła. Lustro możesz zawiesić np. nad łóżkiem lub w pobliżu okna, a także oprzeć o ścianę. To świetne rozwiązanie, które warto wykorzystać, jeśli masz w pokoju dużo kwiatów, które wymagają nasłonecznionego miejsca. Jeśli w Twoim domu przebywają dzieci lub zwierzęta, to dla bezpieczeństwa lepiej powiesić lustro na ścianie na wysokości, do której nie będą one miały łatwego dostępu lub zabezpieczyć lustra w inny sposób. 

Klasyczne obrazy 

Piękny, duży obraz industrialny czy abstrakcyjny powieszony w jadalni pięknie się prezentuje i dodaje wnętrzu szlachetności. Warto inwestować w dzieła, które naprawdę Ci się podobają, a przy okazji wspierać również młodych i zdolnych artystów. Dzieła sztuki możesz umieścić w każdym miejscu w domu, również w łazience czy w korytarzu. Inwestycja w nowoczesne obrazy na ścianę do przedpokoju pozwoli Ci wykreować miłą przestrzeń dla gości i sprawić, że już od wejścia dom będzie wywierał dobre wrażenie. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Jonathan Borba

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*