Dekorowanie kamieni – sposób na relaks

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dekorowanie kamieni jest świetnym sposobem na relaks. Jakie kamienie są najlepsze do dekoracji? Czym można je dekorować?

Dekorowanie kamieni jako sposób na rozładowanie stresu

Dekorowanie kamieni jest jednym ze sposobów rozładowania codziennego stresu i na kontakt ze sztuką. Podczas dekoracji ćwiczy się wyobraźnię i elastyczność umysłu. Poprzez skupienie się na malowaniu można zredukować stres wynikający z różnych problemów dnia codziennego. Dla wielu osób dekoracja kamieni jest formą relaksu i sposobem na medytację.

Materiały potrzebne do dekoracji kamieni

Najważniejszą rzeczą są kamienie. Warto pamiętać, że nie wszystkie skały nadają się do malowania. Najlepsze kamienie do dekoracji to tzw. okrąglaki, które mają idealnie gładką powierzchnię. Dzięki temu można je udekorować w dowolny sposób.

Do dekoracji kamieni najlepiej sprawdzą się farby akrylowe. Do dopracowania małych detali lepsze będą flamastry akrylowe. Warto wybrać te cieńsze, o maksymalnej średnicy 0,7 mm.

Do wykończenia dekoracji na kamieniach najlepsze będą specjalne lakiery. Można je zakupić w sklepie dla miłośników prac ręcznych.

Dekorowanie kamieni krok po kroku

  1. Umyj i wysusz kamienie.
  2. Pomaluj kamienie białą farbą dyspersyjną.
  3. Gdy farba wyschnie, naszkicuj rysunek.
  4. Namaluj kontury rysunku czarnym tuszem do konturów.
  5. Gdy tusz wyschnie, wypełnij kontury farba akrylową.
  6. Pokryj kamień bezbarwnym lakierem po wyschnięciu pozostałych warstw.

zdj. główne: Wim van 't Einde/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*