Wiklinowe wyroby do ogrodu

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wiklinowe meble, ozdoby, czy akcesoria… propozycji wiklinowych wyrobów do ogrodu jest naprawdę sporo. Które z nich wybrać, aby ogród wyglądał efektownie? Dowiedz się, dlaczego warto postawić na wiklinowe dodatki do ogrodu.

Czym jest wiklina?

Mimo że wiklinowe akcesoria się wszystkim znane, to mało osób wie, czym tak naprawdę jest wiklina. Jest to nic innego jak młodziutkie pędy różnych gatunków wierzb. Najpopularniejszą z nich jest wierzba amerykańska. Jest to gatunek, którego pędy charakteryzują się sporą giętkością i brakiem skłonności do łamania, dlatego też świetnie sprawdza się do wyplatania pięknych wiklinowych akcesoriów.

Wiklinowe meble – estetyczne i wygodne

Najpopularniejszym dodatkiem do ogrodu, jeśli chodzi o wiklinowe wyroby, są bez wątpienia meble ogrodowe. Dlaczego warto się na nie zdecydować? Przede wszystkim są one w pełni naturalne, a co za tym idzie, także ekologiczne. Ponadto są one niezwykle lekkie, co umożliwia ich łatwe przestawianie. Wbrew pozorom są to również bardzo wytrzymałe meble. Nie można im odmówić też niepowtarzalnego i ciekawego designu.

Wiklinowe dekoracje do ogrodu

Ciekawą propozycją do ogrodu są również różnego rodzaju dekoracje wykonane z wikliny. Jeśli chcesz nieco ożywić swój ogród, możesz zdecydować się na piękne ręcznie wykonane kosze, figurki, kwietniki czy kule, które wprowadzą do Twojego domu wyjątkowy, a nawet nieco bajkowy klimat.

Praktyczne maty wiklinowe

Świetną propozycją do ogrodu jest również mata wiklinowa, którą znajdziesz na przykład na stronie wiklinowy-ogrod.pl. Taka mata genialnie sprawdzi się jako efektowne ogrodzenie zamontowane na ażurowej siatce ogrodzeniowej. Dzięki niej zabezpieczysz swój ogród przed hałasem, wiatrem i kurzem, a także zapewnisz sobie maksymalną prywatność. Ogromną zaletą mat wiklinowych jest także łatwość montażu. Warto także podkreślić, że charakteryzują się one sporą żywotnością oraz praktycznością.

Zdj. główne: Joel Clements/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*