Telewizor z dostępem do internetu – co to jest Smart TV?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Telewizor z dostępem do internetu? Jeszcze nie tak dawno wydawało się to czymś niemożliwym do zrealizowania, a sam telewizor był urządzeniem, w którym mogliśmy jedynie oglądać programy zamieszczone w cotygodniowej ramówce. Aktualnie telewizor smart jest urządzeniem, które można spotkać w większości domów, a jego popularność nie słabnie. Nie każdy jednak wie, że pierwszą firmą, która postanowiła zastosować takie rozwiązanie, był Samsung. Dowiedz się, co to jest Smart TV oraz przekonaj się o jego zaletach.

Co to jest Smart TV – czy warto?

Telewizor smart to obecnie jedno z najchętniej wybieranych rozwiązań. Zanim jednak dowiemy się więcej na temat jego zalet, warto rozwiać ewentualnie wątpliwości i odpowiedzieć na pytanie, co to jest smart TV?

Oczywiście istnieje kilka definicji, jednak najbardziej oczywistą jest telewizor z dostępem do internetu, który dodatkowo może współpracować z innymi urządzeniami, jak smartfon, urządzenia AGD czy sprzęt audio. Takie rozwiązanie posiada szereg korzyści zarówno w trakcie rozrywki, jak i wykonywania codziennych obowiązków, przy których telewizor smart również okaże się pomocny. 

Jak już wspomnieliśmy, pierwszą firmą, która w 2009 roku postanowiła wdrożyć takie rozwiązanie, był Samsung. Od tego czasu firma sukcesywnie rozwija swoją platformę tak, aby doskonale wpisywała się w potrzeby użytkowników. 

Telewizor z dostępem do internetu – co oferuje?

Firma Samsung od 17 lat cieszy się zaufaniem i zainteresowaniem użytkowników. Atrakcyjna oferta Smart TV i wysoka funkcjonalność to cechy charakterystyczne tego rozwiązania. Platforma oferuje blisko 500 aplikacji (w tym polskojęzycznych). Tak duży wybór sprawia, że każdy użytkownik znajdzie interesujące go rozwiązanie. Za pośrednictwem Smart TV zyskujesz wygodny dostęp do serwisów streamingowych, gier w chmurze czy programów informacyjnych. Niezależnie od tego, czy chcesz obejrzeć ulubiony serial, czy sprawdzić najważniejsze wiadomości minionego dnia, wszystko będziesz mieć w zasięgu ręki.

Oczywiście rozbudowana oferta aplikacji to nie wszystko. Bardzo ważna jest także obsługa Smart TV, która jest niezwykle prosta i intuicyjna. Możliwość personalizacji i wydajne działanie to zasługa systemu TIZEN, który firma Samsung nieustannie ulepsza od 2015 roku. 

Zalety Smart TV

Dlaczego warto zdecydować się na telewizor smart? Warto mieć na uwadze, że telewizor z dostępem do internetu to nie tylko świetny sposób na rozrywkę i relaks, ale także urządzenie, które skutecznie wpisuje się w ideę inteligentnego domu. Tutaj warto wspomnieć o aplikacji SmartThings, która pozwoli Ci zarządzać swoim dniem w łatwiejszy i bardziej wydajny sposób. Poprzez jej użycie Twój telewizor smart stanie się prawdziwym centrum dowodzenia, z którego będziesz mógł m.in. sterować działaniem Twojego oczyszczacza powietrza lub klimatyzacji. 

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*