Jakie zalety ma porcelana?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Elegancka zastawa stołowa z porcelany stanowi świetny i praktyczny element dekoracyjny, a także dobrze sprawdza się w roli prezentu dla bliskich. W artykule przybliżamy czytelnikowi wszystkie zalety porcelany.

Ponadczasowość i funkcjonalność

Porcelana to jedna z najszlachetniejszych odmian ceramiki, która dawniej była nazywana “białym złotem” i stanowiła towar trudno dostępny dla przeciętnego konsumenta. Dzisiaj zastawa z tego materiału jest ogólnodostępna i uznawana za ponadczasową klasykę. W standardowym wydaniu porcelana ma śnieżnobiały kolor, ale na rynku można dostać wyroby porcelanowe w wielu różnych odcieniach i wzorach, dzięki czemu każdy może z łatwością znaleźć model zastawy pasujący do wnętrza. Klasyczna porcelana polska wyróżnia się ze względu na wysoką jakość i eleganckie wzornictwo. Dużą popularnością cieszy się zwłaszcza ręcznie robiona zastawa retro i vintage, która jest unikatowa i trudno dostępna. 

Elegancka zastawa stołowa 

Zastawa stołowa z porcelany potrafi podkreślić piękno wyjątkowych chwil, a także sprawić, że codzienne spożywanie posiłków stanie się przyjemniejsze. Oryginalna porcelana do kawy, inspirowana obrazami znanych artystów, z pewnością zwróci uwagę Twoich gości i będzie dobrze komponowała się z wnętrzem w stylu klasycznym, prowansalskim i retro. Na stronie: https://otoporcelana.pl/ znajdziesz zastawę porcelanową z subtelnymi motywami, która jest funkcjonalna, trwała i odpowiednia do mycia w zmywarce. Ponadto naczynia z porcelany mają niską przewodność cieplną, co sprawia, że serwowane potrawy wolniej stygną. Do tego surowiec ten nie wchłania płynów, co sprawia, że jedzenie podawane w naczyniach porcelanowych nie nasiąka w nieprzyjemny sposób innymi zapachami czy smakami. Najlepszym rozwiązaniem we wnętrzach zawsze będą naczynia stanowiące połączenie estetyki i funkcjonalności.

Niskie ryzyko odbarwienia naczyń

Dużą zaletą zastawy porcelanowej jest również zminimalizowane ryzyko odbarwienia. Dzięki właściwościom porcelany możesz w niej bez obaw serwować barwiące potrawy, takie jak buraki, kawę czy herbatę, i nie martwić się o ślady, które mogłyby trwale uszkodzić ceramikę. Wysokogatunkowa porcelana jest błyszcząca i odporna na zarysowania, a także bardzo estetyczna. Najłatwiej poznać ją po tym, że  jest cienka i przepuszcza promienie słoneczne, dając wrażenie przezroczystości. Warto zainwestować w elegancką zastawę, która przy odpowiednim użytkowaniu posłuży przez wiele lat.

Zdjęcie główne: pexels.com/vedanti

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*