Które krzewy owocowe nie mają kolców?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Chcesz mieć w swoim ogrodzie krzewy owocowe, dzięki którym będziesz mieć stały dostęp do świeżych zbiorów? Jeśli masz dzieci lub zwierzaki, koniecznie wybierz odmiany krzewów bez kolców, które będą dla nich bezpieczne. Przekonaj się razem z nami, jakie rośliny są najbezpieczniejsze i czym się różnią od innych.

Truskawki – krzewy owocowe bez kolców

Uwielbiane przez dorosłych i dzieci – krzewy truskawek powinny znaleźć się w każdym rodzinnym ogrodzie. Ich niewątpliwą zaletą jest nie tylko to, że pozbawione są kolców, ale również to, że bardzo łatwo je utrzymać w dobrej kondycji. Nie trzeba żadnych nawozów, ani wspomagaczy, by co roku zachwycały smacznymi i dużymi plonami. Czemu warto się na nie zdecydować? Nie trzeba ich stale pielęgnować i doglądać, ponieważ doskonale radzą sobie w każdych warunkach. Sadzonki truskawki powinny poradzić sobie nawet w doniczce. Jeśli więc nie masz większego ogrodu na własność, możesz mieć wiele roślin – w tym zioła i owoce – w doniczkach na balkonie.

Borówki – owocowe krzewy do ogrodu z dziećmi

Borówki amerykańskie są zdrowe i smaczne. Dostarczają do organizmu bardzo dużo składników odżywczych. W ich składzie znajdują się antyoksydanty, które zwalczają wolne rodniki i chronią organizm przed ich negatywnym działaniem. Warto mieć kilka krzewów w swoim ogrodzie. Wyróżniają się gładką powierzchnią liści, dużą ilością owoców i wysokością. Dobrą wiadomością jest jednak to, że nie mają kolców, dzięki czemu można je bezpiecznie zasadzić nawet w ogrodzie, po którym często poruszają się dzieci i zwierzęta.

Porzeczki – owocowe krzewy bez kolców

Bezkolcowe krzewy to również porzeczka. To smaczne i pożywne owoce, które są bogate w witaminę C. Warto mieć je w swoim ogrodzie, ponieważ jedzone regularnie wzmacniają organizm i przygotowują układ odpornościowy na wymagający okres jesienno-zimowy, kiedy jesteśmy szczególnie narażeni na atak drobnoustrojów chorobotwórczych. Krzewy porzeczki nie zajmują dużo miejsca w ogrodzie, a co więcej są bardzo łatwe do utrzymania. Popularną odmianą jest porzeczka czerwona, która jest słodka, dlatego właśnie tak uwielbiana przez dzieci. Poleca się jednak zasadzenie na podwórku dwóch odmianach – czerwonej i czarnej, ponieważ różnią się od siebie nie tylko kolorem, ale również smakiem i składem.

Bezkolcowe krzewy owocowe – maliny

Wydawać się może, że maliny to krzewy z kolcami, które absolutnie nie nadają się do ogrodu, po którym poruszają się dzieci i zwierzęta. Jednak w Polsce dostępna jest jedna odmiana malin bezkolcowych. To malina Glen Ample, która polecana jest właśnie dla rodzin z dziećmi. Jej zaletami są nie tylko brak kolców, ale również wygląd i smak owoców. Wyróżniają się bardzo słodkim smakiem, a ich owoce są dużo większe od tradycyjnej odmiany.

Jeżyny – bezkolcowe krzewy owocowe

Wielu osobom wydaje się, że jeżyny mają kolce. Tradycyjna odmiana rzeczywiście ma ich sporo, jednak w Polsce dostępne są krzewy jeżyn bezkolcowych, które doskonale sprawdzają się do ogrodu, w którym dba się o bezpieczeństwo dzieci. Popularna jest odmiana Nessy, która nie tylko nie ma kolców, ale daje również większe i dużo smaczniejsze owoce. Dużą popularnością cieszy się również krzew Jumbo, która ma o wiele większe jeżyny. Ich zbieranie dla dzieci jest prawdziwą frajdą. Dla osób, które nie lubią spędzać dużo czasu na pielęgnacji roślin w ogrodzie polecana jest odmiana Navaho. Jest to odmiana o wysokiej budowie, która ma sztywne pnącza. Dzięki temu nie potrzebuje dodatkowego podparcia i przycinania.

Jakie krzewy bezkolcowe wybrać – agrest

Doskonale sprawdzi się również agrest w odmianie bezkolcowej Pax. Dodatkowo ma owoce w ciemnym kolorze, których nie da się przegapić wśród zieleni.

Wszystkie wyżej wymienione krzewy owocowe dają nie tylko smaczne i zdrowe plony, ale, co więcej, są bezkolcowe, dzięki czemu można je umieścić w ogrodzie, w którym często bawią się dzieci.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*