Jakie oświetlenie zamontować w lofcie?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Styl loftowy od lat nie traci na popularności. Dzieje się tak przez jego uniwersalność i niezaprzeczalny wdzięk, którym charakteryzują się industrialne wnętrza. Choć niewątpliwie jest to styl bardzo określony i dla wielu osób ryzykowny, odpowiednie oświetlenie może pomóc złagodzić surowość loftu i wprowadzić do wnętrza ciepło, by było bardziej przytulne. Podpowiadamy, jak dobrze oświetlić loft.  

Lampy sufitowe  

Loftowe wnętrza mogą wydawać się zbyt minimalistyczne, a  nawet monotonne czy nudne pod względem wystroju. Odpowiednie oświetlenie pomieszczenia może tchnąć w nie nowe życie i nadać mu zupełnie innego charakteru. Jeśli w pokoju znajdują się typowe dla loftowych dekoracji, miedziane lub złote, błyszczące elementy, ciepłe światło z lampy odbije się od połyskującej powierzchni i rozpromieni wnętrze. Designerskie lampy loftowe mogą być też dekoracją samą w sobie. Oświetlenie górne z pięknymi, ozdobnymi żarówkami, emitującymi przyjemne, lekko pomarańczowe światło ożywi pomieszczenie i nada mu jeszcze bardziej industrialnego charakteru. Warto postawić na lampę otwartą, która będzie eksponować żarówkę, jako kolejny element dekoracyjny. Dzięki temu wnętrze będzie ciepłe i przytulne, ale nie zatraci loftowego pazura.   

Oświetlenie podtynkowe   

Jeśli nie jesteś fanem wymyślnych kształtów lamp, możesz postawić na całkowity minimalizm, czyli oświetlenie podtynkowe. Nie będzie ono w żaden sposób ingerować w wystrój wnętrza, ponieważ żarówki te są praktycznie niewidoczne na suficie. Tego typu oświetlenie daje przestrzeni bardzo specyficzny rodzaj światła, przypominające nieco słupy reflektorów. Jest to jednak jak najbardziej na miejscu w przypadku loftu, gdzie surowe, fabryczne elementy są bardzo pożądane. Tak ukryte lampy będą całkowicie neutralne dla stylu wnętrza, dzięki czemu pomieszczenie może być oświetlone bez ryzyka przełamania spójności estetycznej.   

Taśmy LED  

Doskonałym źródłem światła, a także sposobem na wyeksponowanie zdjęć lub plakatów na ścianach loftu, są taśmy ledowe. Nie tylko dają one delikatną poświatę, która tworzy intymną atmosferę półmroku, jest to także sposób na wyróżnienie szczególnych miejsc w mieszkaniu. Możesz więc osiągnąć podwójny efekt. Taśmy LED mogą też podświetlać ściany od dołu, zamontowane tuż przy listwie podłogowej stworzą bardzo ciekawy, a przy okazji delikatny efekt i rozświetlą pomieszczenie w nienachalny, łagodny sposób. Założenie taśmy LED na półkach otwartego regału czy przy szafie również stworzy romantyczny klimat i nieco złagodzi surowość industrialnego wystroju, jednocześnie nie wpływając na panującą estetykę.   

Fot.: Life Of Pix/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*