Jak zrobić bransoletkę z koralików?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bransoletki z koralików są ponadczasowe. Pasują do innej biżuterii oraz są dodatkiem wielu stylizacji. Możesz wykonać je samodzielnie w domu. Jak zrobić bransoletkę z koralików?

Bransoletka z koralików krok po kroku

Pierwszym ważnym elementem jest wybór koralików. Na rynku znajdziesz zarówno kamienie naturalne, np. marmur, jadeit, ametyst, a także tańsze zamienniki ze szkła. Te są również estetyczne i występują w wielu kolorach. Im drobniejsze, tym delikatniej się prezentują na nadgarstku. Większe kulki są bardziej wyraziste. W sklepach są też różnorodne kształty, np. podłużne.

Kolejnym elementem są dodatki. Bransoletka z koralików może być wykonana wyłącznie z kulek albo ozdobiona dodatkowo zawieszką czy łącznikiem.

Do zrobienia bransoletki przyda Ci się jeszcze klej szybkoschnący oraz żyłka, najlepiej o grubości około 0,8 mm.

Czego potrzebujesz do zrobienia bransoletki?

  • gumki jubilerskiej 0,8 mm,
  • koralików (np. 8 mm),
  • klej szybkoschnący.

Na początku trzeba zmierzyć nadgarstek, aby dowiedzieć się, ilu koralików potrzebujesz. Jeśli zdecydujesz się na średni rozmiar, czyli 8 mm, optymalnym rozwiązaniem jest zastosować 27 sztuk.

Gumkę jubilerską trzeba przewlec przez każdy koralik. Następnie złącz dwa końce i zawiąż. Zrób to dwukrotnie, aby bransoletka się nie rozwiązała podczas noszenia. Taki supełek wzmocnij jeszcze kropelką kleju szybkoschnącego. Gotowe!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*