DIY: Malowanie osłonek doniczkowych lakierem do paznokci

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Malowanie doniczek jest świetnym sposobem na ich ekologiczny recykling. W jaki sposób można pomalować doniczki lakierem do paznokci?

Recykling starych i nieuszkodzonych doniczek

Gdy plastikowe lub ceramiczne osłonki stracą swój dawny blask, stają się matowe lub widać na nich rysy, to ich nie wyrzucaj, tylko pomaluj je w modny marmurkowy wzór. Przed przystąpieniem do pracy należy dokładnie obejrzeć doniczki, czy nie mają żadnych uszkodzeń.

Malowanie osłonek lakierem do paznokci

Do odnowienia doniczek i osłonek plastikowych oraz ceramicznych świetnie sprawdzą się lakiery do paznokci. Do miski lub dużego plastikowego pojemnika należy wlać wodę, tak aby była do maksymalnie ¾ wysokości. Następnie do wody wlej kilka lakierów do paznokci (kolory lakierów są kwestią indywidualną). Warto wymieszać je delikatnie z wodą za pomocą wykałaczki. Później do wody z lakierami włóż doniczkę i po chwili ją wyjmij.

Inne sposoby na odnowienie doniczek 

Farba w sprayu

Aby nadać doniczkom niepowtarzalnego wyglądu, warto zakupić farbę w sprayu – najlepiej o metalicznym wykończeniu. Bardzo modne są doniczki w złotym lub srebrnym odcieniu. Przed przystąpieniem do malowania należy doniczki umyć i wysuszyć. Gdy wyschną, połóż je na gazecie i pomaluj.

Technika decoupage 

Ozdabianie techniką decoupage jest świetną propozycją dla osób, które nie chcą malować doniczek. Technika decoupage jest techniką ozdabiania papierowymi serwetkami lub papierem ozdobnym. Technika ta pozwala na bardzo ciekawe wykończenie doniczek.

Odnawianie doniczek bez malowania

Ciekawym i najprostszym sposobem na ozdabianie doniczek jest przyklejenie do nich pamiątek np. małych muszelek, drobnych kamieni. Modnym sposobem jest też owinięcie ich jutą lub sznurkiem.

Źródło zdjęcia: Designed by Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*