Jak zmienić wystrój kuchni?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Kuchnia jest jednym z najbardziej użytkowych pomieszczeń w całym domu. Z tego powodu najszybciej niszczy się i traci swój blask. Remont kuchni jest długotrwałym i kosztownym przedsięwzięciem, ale często nie da się uniknąć lub dłużej odwlec w czasie odświeżenia tej przestrzeni. Trendy, jeśli chodzi o wystrój kuchni również zmieniają się dość szybko, dlatego często już w kilka lat po generalnym remoncie, wnętrze okazuje się być passe. Podpowiadamy, jak odświeżyć i zmienić wystrój kuchni bez dużego remontu i wysokich kosztów.   

Wymiana blatów kuchennych   

Blat w kuchni jest powierzchnią użytkową – układasz na nim naczynia, garnki, deski, kroisz produkty i przygotowujesz potrawy. Nic więc dziwnego, że często jest to najbardziej zniszczona rzecz w całej kuchni. Zmatowione i porysowane blaty wyglądają dość smutno i szpecą kuchnię nawet, jeśli inne meble są nadal w dobrym stanie. Jeśli zauważysz, że Twoim blatom potrzebna jest wymiana, nie musisz kupować nowych mebli. Na nowe możesz wymienić same blaty kuchenne Poznań, a szafki i resztę mebli pozostaw bez zmian. Odświeżone blaty nadają całemu pomieszczeniu nowy wygląd – kuchnia wydaje się dużo bardziej nowa, zadbana i czysta. Nawet w aranżacjach tworzonych na wymiar i pod zabudowę możliwa jest wymiana samych blatów, co bardzo ułatwia sprawę.   

Nowy kolor lub styl blatu w kuchni może całkowicie odmienić jej wystrój. Jeśli z drewnianych wymienisz powierzchnie na kamienne, kuchnia stanie się bardziej klasyczna i elegancka. Z kolei blaty we wzory dadzą efekt zbliżony do kuchni z lat osiemdziesiątych.   

Zmiana detali   

Mawia się, że diabeł tkwi w szczegółach i coś w tym jest! Zmiana drobnych elementów dekoracyjnych w kuchni może całkowicie odmienić jej wygląd i wystrój. Jeśli z metalowych uchwytów w szafkach przejdziesz na malowane, ceramiczne gałki, kuchnia z industrialnej stanie się bardziej rustykalna, z kolei drewniane detale dadzą efekt boho lub skandynawski. Szeroki wybór pięknych i ciekawych akcesoriów do mebli kuchennych znajdziesz na stronie internetowej https://www.elwi.pl/. Ciekawym pomysłem jest także wymiana tylko niektórych frontów, na przykład jednej z trzech szafek albo tylko jednej szuflady z całego pionu. Przełamie to monotonię aranżacji i stworzy intrygujący wystrój. Możesz dodatkowo podbić ten efekt wybierając front w innym, kontrastującym do reszty kolorze. Takie zmiany od razu będą widoczne i sprawią, że kuchnia będzie dużo bardziej finezyjna, a nawet lekko ekstrawagancka. 

Nowe meble małym kosztem   

Wymiana całego zestawu mebli do kuchni to wydatek rzędu co najmniej kilku tysięcy złotych. Nie musisz jednak wydawać wszystkich swoich oszczędności, aby cieszyć się nową, odświeżoną kuchnią i meblami, jak z katalogu. Jeśli Twoje meble są już zniszczone i niemodne, możesz je odmienić bardzo niskim kosztem. Okleina meblowa kosztuje zaledwie kilka do kilkunastu złotych za metr, a nowoczesne okleiny wyglądają naprawdę estetycznie i realistycznie. W ten sposób możesz mieć całkowicie inaczej wyglądające meble o wiele taniej, niż w przypadku ich wymiany. Jest to też rozwiązanie bardziej ekologiczne, ponieważ dzięki odświeżeniu starych mebli, mogą Ci one służyć jeszcze przez wiele lat. Taka oszczędność pieniędzy oraz czasu na remonty naprawdę się opłaca, a przy okazji możesz powiedzieć, że Twoja nowa kuchnia jest wykończona w duchu zero waste!  

Zdjęcie główne: pexels.com/Dmitry Zvolskiy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*