Jakie są rodzaje umywalek?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Umywalka łazienkowa powinna zostać dopasowana do stylu wnętrza i odznaczać się dużą funkcjonalnością. Z artykułu dowiesz się, jakie są rodzaje umywalek, dzięki czemu łatwo wybierzesz model dostosowany do Twoich potrzeb.

Kryteria wyboru umywalki 

Wybór modelu umywalki jest uzależniony m.in.: od metrażu i stylu łazienki, budżetu, którym dysponujesz, indywidualnych preferencji użytkowych, rozmiaru i koloru umywalki oraz sposobu jej montażu. Duże znaczenie ma także materiał zastosowany do produkcji umywalki. Obecnie na rynku dostępna jest armatura wykonana z ceramiki sanitarnej, dolomitów, konglomeratów oraz modele produkowane ze szkła. Innym kryterium podziału może być kształt, według którego umywalki dzielimy na: prostokątne, okrągłe, owalne i asymetryczne. Poniżej znajdziesz charakterystykę najpopularniejszych modeli ze względu na miejsce usytuowania.

Umywalki meblowe 

Ceramiczne umywalki meblowe to funkcjonalne rozwiązanie, które można dostosować do różnych stylów wnętrz. Ciekawym konceptem aranżacyjnym są zwłaszcza modele, których powierzchnia ceramiczna zajmuje całą górę mebla łazienkowego. Armatura dopasowana do szafki pozwala na oszczędność miejsca w łazience, ponieważ dzięki temu rozwiązaniu przestrzeń pod umywalką jest w pełni zagospodarowana.

Umywalki nablatowe 

Umywalki nablatowe świetnie prezentują się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Poza elegancją cechuje je również praktyczność, ponieważ armatura tego typu zapewnia dodatkową przestrzeń na blacie, którą można wykorzystać do postawienia kosmetyków czy podstawowych akcesoriów łazienkowych. Umywalki w kształcie misy o wyższym rancie sprawiają także, że woda nie rozchlapuje się na około. Wybierając ten model, należy dopasować do niej wysoką baterię umywalkową. Szeroki wybór umywalek stawianych na blat, które wyróżniają się wysoką jakością i prezyzją wykonania, znajdziesz pod adresem: https://superlazienki.pl/k/umywalki/umywalki-stawiane-na-blat/ 

Umywalki stojące

Umywalki stojące to klasyczny wybór, jeśli chodzi o wygodę użytkowania. W sklepach dostępne są modele w różnych rozmiarach, dzięki czemu możesz dopasować armaturę do metrażu każdej łazienki. Umywalki występują z misą okrągłą, owalną, kwadratową lub prostokątną. Warto podkreślić, że ich montaż oraz podłączenie do instalacji wodno-kanalizacyjnej są bardzo proste. Potrzebne Ci do tego będą podstawowe narzędzia oraz osprzęt w postaci standardowego syfonu.

Umywalki narożne 

Umywalki przeznaczone do montażu w narożnikach są mniej komfortowe w użytkowaniu niż wyżej wymienione modele, za to świetnie sprawdzają się w niewielkich łazienkach i toaletach. Zwykle umywalki narożne mają formę wiszącą, ale nie jest to regułą. Alternatywę dla nich mogą stanowić modele okrągłe i owalne, zaprojektowane specjalnie do małych powierzchni. Warto wybrać dobrze wyprofilowaną miskę, aby na umywalce nie pozostawały widoczne zabrudzenia. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Monstera

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*