Jak przechowywać chusty, apaszki i krawaty?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Dla wielu osób właściwe przechowywanie chust, apaszek i krawatów jest dużym wyzwaniem. W jaki sposób przechowywać te elementy garderoby?

Przechowywanie chust i apaszek

Jednym z popularniejszych sposobów na przechowywania chust i apaszek jest wieszak z kółkami od zasłony prysznicowej. Wystarczy tylko zamontować kółka do zasłony na wieszaku. Ten sposób przechowywania zajmuje niewiele miejsca w szafie.

Innym sposobem jest przechowywanie chust i apaszek w przeźroczystym organizerze. Można go powiesić na drzwiach wewnętrznych szafy. Dzięki temu nie zajmie on wiele miejsca.

Listewka z przymocowanymi do niej kramelkami jest kolejnym pomysłem DIY na przechowywanie apaszek i chust. Wykonanie takiego wieszaka jest proste. Wystarczą tylko klamerki, listewka, sznurek oraz hak do przymocowania.

Ciekawym sposobem na przechowywanie chust i apaszek jest mały karnisz. Wystarczy przymocować go do drzwi szafy. Następnie zamocować na nim kółka z żabkami (ułatwią one przechowywanie). W innej wersji możesz na nim zamocować kółka od zasłony prysznicowej.

Przechowywanie krawatów

Krawaty można przechowywać na kilka różnych sposobów. Jedną z popularniejszych metod jest układanie krawatów na płasko. Warto z tego sposobu skorzystać, jeśli jest ich niewiele i dysponujesz dużą szufladą lub półkami. Krawat możesz złożyć na dwie lub trzy części. Po złożeniu warto włożyć końcówkę w szlufkę. Dzięki temu całość będzie się trzymać. Jeśli masz więcej krawatów, to najlepsze będzie zwijanie lub wieszanie ich.

Wieszanie krawatów jest kolejnym sposobem na ich przechowywanie. Ogromną zaletą tej metody jest to, że na jednym wieszaku może zmieścić się ich kilkanaście. Warto zakupić specjalny wieszak do ich przechowywania. W sklepach dostępne są wieszaki drabinki (bardzo pojemne) oraz wieszaki z rozstawionymi palikami.

Ostatnim sposobem na przechowywanie krawatów jest ich rolowanie. Ta metoda przechowywania zwisu męskiego ma wielu przeciwników uważających, że tkanina się wtedy niszczy. Gdy krawat zostanie ostrożnie i dobrze zwinięty, to zajmuje niewiele miejsca – około 10x10x10 cm. Można go ładnie wyeksponować i wyciągnąć bez naruszania innych. Aby przechowywanie było łatwiejsze, warto używać organizerów do szuflad.

Czego unikać w przechowywaniu krawatów?

Jeśli chcesz, aby Twój krawat wyglądał przez długie lata jak nowy, to powinien być zawsze rozwiązany po ściągnięciu z szyi. Niestety większość mężczyzn uważa, że przechowywanie zawiązanego krawatu jest świetnym pomysłem – nie trzeba go ponownie wiązać. Niestety krawat w ten sposób niszczeje. Zagniecenia na materiale stają się trudne do usunięcia.

Zdj.główne: Matt Seymour/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*