Jak stworzyć nowoczesną jadalnię?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Styl nowoczesny cieszy się dużą popularnością we wnętrzach, ponieważ zwykle jest połączeniem modnego designu z wysoką funkcjonalnością. W artykule znajdziesz porady, jak urządzić stylową, praktyczną i nowoczesną jadalnię.

Wyznaczniki stylu nowoczesnego

W nowoczesnym wnętrzu funkcjonalność powinna iść w parze ze stylem i komfortem. Styl nowoczesny wyróżnia prostota, spójność, wykorzystanie geometrycznych kształtów i wzorów, wyeksponowanie przestrzeni oraz podkreślenie naturalnego światła. Wiele nowoczesnych wnętrz wyróżnia minimalizm, a nawet surowość ze względu na ograniczenie niepotrzebnych dekoracji i dążenie do tego, żeby wnętrze było jak najbardziej praktyczne. We wnętrzach w stylu nowoczesnym wykorzystuje się często także technologiczne rozwiązania, takie jak inteligentny dom czy elementy minimalizmu, a niekiedy nawet niekonwencjonalne elementy stylu futurystycznego.

Designerskie meble do jadalni 

Meble, które dobrze wpasują się w aranżację w stylu nowoczesnym, powinny być wygodne, symetryczne, a także stonowane kolorystycznie. W jadalni dobrze sprawdzą się biele, szarości i fronty mebli o wysokim połysku, zwłaszcza jeśli zostaną zestawione z naturalnymi surowcami wysokiej jakości, takimi jak drewno, kamień, beton czy marmur. Warto pozwolić, aby forma podążała za funkcją wyposażenia. Inspiracje można czerpać ze skandynawskiego minimalizmu, modernizmu i projektów Le Corbusiera oraz futuryzmu. 

Dobrym rozwiązaniem może być zakup kolekcji mebli Futura, która znajduje się w asortymencie sklepu meblezagrosze. Wspomnianą kolekcję wyróżnia klasyczna biel na frontach i korpusach mebli w połączeniu z eleganckim dekorem dębowego drewna. Połyskująca biel pozwala optycznie rozjaśnić i powiększyć pomieszczenie, a do tego pięknie odbija światło. Sercem kolekcji jest ława do jadalni, osadzona na masywnej, prostokątnej podporze. Stół pozwala na śmiałą aranżację, a do tego posiada rozkładany blat, co sprawia, że mebel świetnie sprawdzi się podczas świąt, imprez i rodzinnych uroczystości. Zakup mebli z jednej kolekcji to wygodne rozwiązanie, ponieważ pozwala zachować harmonię stylistyczną. Dzięki temu zabiegowi zyskujemy pewność, że wszystkie elementy wyposażenia będą się perfekcyjnie dopełniać i nie wystąpią niepożądane różnice w wybarwieniu drewna czy w rodzaju wykończenia frontów mebli.

Ozdoby do nowoczesnego wnętrza

W nowoczesnej jadalni warto podkreślić wnętrze przy pomocy starannie wybranego oświetlenia. Nad stołem dobrze sprawdzi się lampa wisząca, np. inspirowana duńskim designem, która zapewni łagodne, kaskadowe światło. Projektanci rekomendują również smukłe i podłużne konstrukcje o minimalistycznym wzornictwie. Warto wykorzystać również diody ledowe, umożliwiające zmianę jasności i temperatury światła, dzięki czemu jadalnia może stać się stanowiskiem do pracy zdalnej, a także przytulnym miejscem do relaksu z bliskimi w atmosferze wykreowanej przez ciepłe światło, które daje efekt podobny do zapalonych świec. W nowoczesnym wnętrzu warto postawić także na detale z materiałów, takich jak szkło, beton, skóra czy metal.

Zdjęcie główne: pexels.com/Houzlook .com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*