Szybkie wiosenne porządki w domu – zacznij już teraz!

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Szybkie wiosenne porządki w domu najczęściej wykonujemy wraz z przyjściem pierwszych promieni słońca. To właśnie w tej sytuacji możemy jeszcze bardziej zauważyć wszelkiego rodzaju niedociągnięcia po wcześniej wykonywanych porządkach. W jaki sposób je wykonywać, aby przebiegły sprawnie i były skuteczne? 

Jak szybko sprzątać mieszkanie? 

Za sprawą odpowiedniego przygotowania, nasze domowe porządki okażą się szybkie i skuteczne. Bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie oraz właściwy sprzęt i dobrej jakości środki czystości. Oczywiście złotym środkiem do utrzymania porządku w naszym mieszkaniu pozostaje staranne i systematycznego sprzątanie. To ono pozwala na uzyskanie długotrwałych i zamierzonych efektów. Poza tym nic nie wskazuje na to, aby sprzątanie na wiosnę musiało wiązać się z wielogodzinnym czyszczeniem naszej powierzchni. 

Jakie sprzęty wykorzystać do sprzątania? 

Z racji tego, że prace porządkowe na wiosnę sprowadzają się głównie do odkurzania powierzchni oraz ich mycia, niezbędne jest znalezienie właściwych sprzętów, które pozwolą na uporanie się z pyłem i wszelkiego rodzaju zabrudzeniami. Niezastąpionymi rozwiązaniami w przypadku sprzątania mieszkaniu na wiosnę okażą się między innymi. 

  • Ściereczki z mikrofibry – ich włókna pozwalają na uporanie się z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami i już za pierwszym razem są w stanie zebrać wszystkie drobiny. Ściereczki z mikrofibry poradzą sobie z brudem na sucho. Z kolei, gdy mamy styczność z zabrudzeniami, warto lekko je namoczyć w odpowiednich preparatach do czyszczenia. Produkty tego rodzaju nie wymagają korzystania z niebezpiecznych detergentów, a ze względu na możliwość prania ich w pralce, jesteśmy w stanie korzystać z nich przez wiele miesięcy. Za sprawą ściereczek z mikrofibry w skuteczny sposób posprzątasz meble, fronty szafek i posadzek. 
  • Myjki i mopy – w przypadku mycia posadzki warto wybierać sprzęt, który ma teleskopowe i przegubowe rączki. W ten sposób możesz postawić na skuteczne czyszczenie wszystkich powierzchni.
  • Jednorazowe ściereczki – ich przeznaczenie jest naprawdę różnorodne. Mogą być przeznaczone między innymi do drewna, szkła, kuchni czy łazienki. Wszystko zależy od preparatów, którymi są nasączone. Dzięki temu możliwe jest znacznie łatwiejsze czyszczenie danej powierzchni. 

Jak ułatwić sobie wiosenne sprzątanie? 

Wiosenne porządki staną się znacznie prostsze w momencie, gdy zdecydujemy się na przykład na użycie odkurzacza parowego lub urządzenia z funkcją prania. W ten sposób skutecznie poradzisz sobie z czyszczeniem dywanów i tapicerowanych mebli. Dzięki skorzystaniu z tego rodzaju urządzeń pracę nad poradzeniem sobie z wiosennymi porządkami są bardzo proste i skuteczne, a czyszczone powierzchnie – odświeżone. W ten sposób możemy zachować efekt sprzątania na dłużej. 

Jeśli nie przepadasz za myciem szyb, okien i szklanych witryn mebli oraz luster, doskonale sprawdzi się myjka parowa, która pozwoli na zredukowanie koniecznego do poświęcenia czasu. Dzięki niej nie tylko oczyścisz daną powierzchnię, ale również doprowadzisz do ściągnięcia zabrudzenia. 

Jak logistycznie podejść do wiosennego sprzątania? 

Sprawne sprzątanie to przede wszystkim odpowiednia organizacja pracy. W pierwszej kolejności konieczne jest zaopatrzenie się w niezbędne detergenty. Niezbędny pozostaje wysokiej jakości płyn czyszczący, najlepiej z właściwościami antystatycznymi. Dzięki niemu kurz nie będzie szybko osiadał na sprzęcie. Oprócz tego warto skorzystać z preparatu myjącego podłogi, płynu do szyb i środka do usuwania tłuszczu, kamienia oraz rdzy.

Jeśli zależy nam na naturalnych środkach i ochronie środowiska, świetną alternatywą będzie skorzystanie z preparatów ekologicznych lub przygotowanych samodzielnie w domu. Wieloletnie doświadczenie pokazuje, że niektóre z zabrudzeń jesteśmy w stanie bez większych problemów, usunąć za pomocą roztworu z sody oczyszczonej. Jego wykorzystanie pozwala na poradzenie sobie między innymi z osadami, kamieniem i przebarwieniami. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*