Jak nadać salonowi przytulności?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Dom jest bezpieczną przystanią, przytulnym gniazdem i ostoją rodzinnego ciepła. Salon to miejsce, gdzie rodzina spotyka się najczęściej, gdzie odbywają się ważne rozmowy i zacieśniają więzi. Musi to więc być pomieszczenie pełne ciepłej, przyjemnej atmosfery, zapraszające, by spędzać w nim czas. Jak stworzyć taki salon? Podpowiadamy!

Poduszki i koce   

Kanapa w salonie to zazwyczaj centralne miejsce, w którym domownicy spędzają mnóstwo czasu na rozrywce i przebywaniu razem. Aby dodać salonowi przytulnego klimatu, warto na kanapie umieścić miękkie, puszyste koce i kolorowe poduszki w różnych kształtach. Dzięki tego rodzaju tekstyliom salon nabierze bardziej delikatnego, ale też ciepłego charakteru. Również takie akcesoria, jak dywany czy narzuty na kanapę mogą sprawić, że salon stanie się bardziej przytulny. Stawiaj na połączenie ciepłych i głębokich kolorów, na przykład żółty z granatem lub butelkową zielenią albo oliwkowa zieleń z bordo. Barwy mają ogromne znaczenie przy urządzaniu mieszkania. Chłodne odcienie niebieskiego, fioletu czy zieleni nie stworzą tak skutecznego efektu, jak tekstylia w ciepłych kolorach. 

Jeśli chcesz naprawdę zaszaleć z kolorami oraz wzorami na poduszkach, możesz wykorzystać do ich uszycia materiał tapicerski na krzesła. Faktura tego materiału nie odbiega prawie wcale od tkanin na poduszki. Oferta jest w tym wypadku bardzo szeroka i możesz trafić na wzory, które nie są dostępne w sklepach z materiałami.   

Kontrola oświetlenia    

Na charakter wystroju pomieszczenia, bardzo duży wpływ ma oświetlenie. Po pierwsze, wybierz żarówki, dające ciepłe światło. Rażące, chłodne, białe światło z jarzeniówki tylko pogorszą atmosferę w salonie i sprawią, że będzie on bardziej przypominał fabrykę lub galerię handlową, a nie dom.   

Salon powinien być słoneczny, jednak nie do przesady. Zbyt duża ilość światła może zniszczyć głębię wystroju i zniweczyć wszystkie założenia postawione przy planowaniu wyglądu salonu. Pergole typu sunbreaker, które kupisz na stronie internetowej https://roletyzaluzjekatowice.pl/oferta/sunbreaker/ doskonale poradzą sobie z blokowaniem pewnej części światła dziennego i sprawią, że salon będzie zawsze oświetlony tak, jak trzeba. Dla osób z mniejszą powierzchnią salonu dobrym rozwiązaniem będą rolety na okna, przy których można regulować przepuszczalność światła na wiele sposobów. Sklep internetowy, który ma w swojej ofercie bardzo szeroki wybór rolet do domu, znajdziesz pod adresem https://rolettowo.pl/

Zdjęcia w ozdobnych ramkach   

Nic tak nie podkreśla rodzinnego klimatu w salonie, jak zdjęcia domowników, i nie tylko, oprawione w piękne, ozdobne ramki. Fotografie z rodziną, z przyjaciółmi, czy domowymi zwierzakami, będą idealnym dodatkiem do ciepłego, przytulnego salonu. Ramki mogą zarówno zawisnąć na ścianach, jak i stanąć na półkach, szafkach i komodach. Akcenty metaliczne w ramkach, takie jak żółte i różowe złoto oraz miedź, nadadzą salonowi nieco błysku i pazura, jednocześnie nie łamiąc przytulnego i ciepłego charakteru całego wystroju. Ramki mogą też być drewniane, wtedy osiągniesz efekt bardziej zbliżony do wiejskiej chaty. Piękne zdjęcia z sesji ślubnej lub noworodkowej, powinny znaleźć się na honorowym miejscu w salonie, tak, aby były widoczne jak najłatwiej z każdego punktu w domu czy mieszkaniu. 

Fot.: Spacejoy/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*