Co oznacza skrót DDD?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Różnego rodzaju insekty i inne szkodniki mogą zaatakować Twój dom. Kiedy do tego dojdzie, najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług DDD. Czym są takie usługi oraz w jaki sposób pomogą Ci pozbyć się nieproszonych gości? Dowiesz się z tego artykułu!

DDD – co oznacza ten skrót?

DDD to nic innego jak skrót od dezynfekcja ,dezynsekcja oraz deratyzacja . Wszystkie te czynności wchodzące w skład usługi DDD mają na celu pozbycie się niechcianych szkodników, bakterii oraz wirusów z danej przestrzeni, na przykład domu. 

Dezynfekcja to oczywiście proces, którego celem jest pozbycie się bakterii, wirusów oraz grzybów z danej przestrzeni. Aby dezynfekcja była w pełni skuteczna, stosuje się do niej specjalistyczne środki chemiczne. Proces dezynfekcji zalecany jest przede wszystkim w miejscach, w których gromadzą szkodliwe cząsteczki, na przykład w placówkach medycznych oraz środkach transportu publicznego. 

Dezynsekcja natomiast to proces usuwania z danej przestrzeni różnego rodzaju owadów i innych insektów. Dzięki niej będziesz w stanie pozbyć się między innymi  karaluchów, prusaków, a nawet gniazda os. Do dezynsekcji najczęściej używa się różnych metod opylania oraz zraszania substancjami biobójczymi. 

Deratyzacja to zaś  proces usuwania z przestrzeni szczurów. Należy pamiętać, że szkodniki te roznoszą wiele bardzo niebezpiecznych dla człowieka chorób, dlatego też, kiedy tylko zauważysz w swoim domu szczura, koniecznie zdecyduj się na deratyzację. 

Usługi dezynfekcji, dezynsekcji lub deratyzacji warto także wzbogacić o ozonowanie oraz fumigację, dzięki czemu będziesz mieć pewność, że Twoje lokum jest w pełni czyste i bezpieczne. Co więcej, odpowiednio dobrane środki chemiczne wykorzystane do procesu DDD pozwolą także na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów, na przykład dymu papierosowego. 

Jak przygotować się do dezynfekcji, dezynsekcji lub deratyzacji?

Jak jednak przygotować swoje mieszkanie lub dom do przeprowadzenia dezynfekcji, dezynsekcji lub deratyzacji? Pierwszym krokiem powinno być oczywiście zlokalizowanie źródła problemu. W miarę możliwości odsuń wszelkie meble, które mogą utrudniać dostęp do tego miejsca. Jeżeli szkodniki obecne są w trudnodostępnych miejscach, na przykład w listwach, to koniecznie je zdemontuj. Bardzo ważne jest także, aby przed oczyszczaniem mieszkania odłączyć od prądu wszystkie urządzenia elektryczne. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Matilda Wormwood

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*