Zabawki, które nie tylko bawią

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Dzieci, zarówno te małe, jak i te nieco większe, uczą się przez zabawę. Dlatego też warto zapewnić im różnego rodzaju zabawki edukacyjne. Dzięki nim dziecko nie tylko będzie miło spędzać czas na zabawie, ale także zdobędzie nowe umiejętności. Poznaj kilka naszych propozycji zabawek, które nie tylko bawią, ale także uczą. 

Klocki dla dzieci w każdym wieku

Jedną z lepszych propozycji, jeśli chodzi o edukacyjne zabawki dla dzieci, są bez wątpienia różnego rodzaju klocki konstrukcyjne. Jest to genialny pomysł na zabawkę dla maluchów w różnym wieku. Klocki tego typu pozwalają na zdobycie nowych umiejętności, pobudzenie kreatywnego myślenia oraz rozwijanie wyobraźni przestrzennej. A wszystko w ciekawy i przystępny dla dziecka sposób. Można więc stwierdzić, że układanie klocków konstrukcyjnych jest swojego rodzaju gimnastyką oraz sposobem na rozwinięcie koordynacji ruchowo-wzrokowej. 

Ponadto klocki konstrukcyjne to także ogromna różnorodność. Możesz więc wybrać model odpowiadający preferencjom Twojego malucha, na przykład futurystyczne budowle, lub klasyczne zamki, czy też nieco prostsze zestawy przeznaczone dla najmłodszych.

Mata edukacyjna dla najmłodszych

Świetnym pomysłem na zabawkę edukacyjną dla najmłodszych maluchów są maty edukacyjne. Taką matę należy kupić, kiedy dziecko skończy 2-3 miesiące. Jest to moment, kiedy niemowlę zaczyna gaworzyć, uśmiechać się i utrzymywać kontakt wzrokowy, a to, co się dzieje wokół niego zaczyna być dla dziecka bardziej interesujące. Jak jednak wybrać matę idealną?

Przede wszystkim musi być wygodna i bezpieczna. Postaraj się, aby znalazły się na niej różnego rodzaju poduszeczki i inne elementy zabezpieczające maluszka przed zrobieniem sobie krzywdy. Mata powinna także rosnąć z dzieckiem, to znaczy mieć różne wymienne elementy dopasowane do wieku malucha. 

Zadbaj o ruch swojego dziecka

W rozwoju każdego malucha bardzo ważny jest także ruch, zwłaszcza ten na świeżym powietrzu. Dzięki niemu dziecko poprawia swoją sprawność i koordynację, co korzystnie wpływa na jego ogólny rozwój. Ponadto, bawiąc się aktywnie na świeżym powietrzu, maluch będzie mógł się dotlenić, co pomoże mu na przykład lepiej spać.

Aby nieco urozmaicić swojemu dziecku zabawy na dworze, możecie zdecydować się na zakup różnych gadżetów takich jak hulajnoga dla dziecka. Jest to sprzęt, który nie sprawia maluchowi żadnych problemów, a jazda na hulajnodze z pewnością przyniesie wiele frajdy.

Zdj. główne: Yuri Shirota/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*