Co warto zasadzić na balkonie na wiosnę?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zbliża się wiosna – a to idealny moment, by zasadzić pierwsze nowe rośliny. Zobacz, jakie gatunki z powodzeniem mogą udekorować balkon i o jakiej porze wiosny najlepiej je sadzić. 

Photo by: milesz / Pixabay

Pierwsze miesiące wiosny to nadal niepewna pogoda, możliwość przymrozków i chłodnych wiatrów. Dlatego wczesną wiosną warto zasadzić tylko niektóre rośliny – odporne na zmienne warunki pogodowe.

Jakie kwiaty można sadzić wczesną wiosną?

Ostatnie mrozy po zimie z powodzeniem przetrwają bratki – wielokwiatowe i miniaturki, które kupić możemy w każdej kwiaciarni, czy na bazarku. Odporne na chłód są również stokrotki, a zwłaszcza odmiany takie jak Alba Plena, Rob Roy lub Alice. Wczesną wiosną sadzić możemy także ciemierniki i pierwiosnki – te ostatnie lubią chłód i będą dobrze się czuły na balkonie.

Photo by: Vyacheslav LozhkinPixabay 

Kwiaty cebulowe

W kwietniu posadzić możemy kwiaty cebulowe, jak tulipany, hiacynty, żonkile, tygrysówkę, czy niektóre odmiany mieczyków. Na balkonach wspaniale prezentują się różnogatunkowe aranżacje, które wykonać możemy obsadzając donice cebulkami wielowarstwowo. W ten sposób w jednej donicy stworzymy kolorową i różnorodną kompozycję. 

Jakie kwiaty sadzić w maju?

Maj to miesiąc, w którym bez obaw sadzić możemy gatunki kwiatów wrażliwe na niskie temperatury, jak lwie paszcze, petunie, begonie, maciejki czy aksamitki. Warunki pogodowe w tym okresie zazwyczaj już w pełni sprzyjają rozrostowi tego rodzaju kwiatów. 

Photo by: Beverly Buckley / Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*