Co przyda się do remontu domu?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

W każdym domu nadchodzi czas na remont. Warto wtedy być dobrze na niego przygotowanym. Zobacz, co przyda ci się podczas prac remontowych.

Narzędzia ręczne

W każdym domu, przydomowym warsztacie czy garażu powinny znaleźć się narzędzia ręczne. Dzięki nim wykonasz zarówno większe prace remontowe jak i mniejsze naprawy. Standardowe narzędzia ręczne to: zestaw śrubokrętów i wkrętaków, młotek, klucze płaskie i oczkowe, kombinerki, klucze imbusowe, nożyczki, ołówek murarski, jednak warto tutaj zwrócić uwagę także na kleje epoksydowe. Taki zestaw umożliwi ci wbijanie gwoździ, powieszenie szafki, złożenie sprzętu AGD czy mebli. 

Elektronarzędzia

Do trudniejszych prac remontowych doskonale sprawdzą się nowoczesne elektronarzędzia. Do najbardziej przydatnych należą: wkrętarki i wiertarki, wyrzynarki, szlifierki czy młotki udarowe, które pozwolą na skuwanie posadzek

Dzięki wiertarce błyskawicznie wywiercisz zagłębienia i otwory w każdym materiale, zaczynając od drewna czy metalu, a kończąc na betonie. Ponadto takie urządzenie ułatwi mieszanie klejów, farb czy innych mieszanek. Wkręcanie i odkręcanie różnych śrubek umożliwi ci wkrętarka akumulatorowa, a jeśli będziesz chciał coś szybko i precyzyjnie przyciąć, użyj szlifierki. 

Narzędzia malarskie

Słysząc remonty, na pewno masz w głowie malowanie ścian czy nakładanie gładzi i tynków. Nic w tym dziwnego, jednak bez odpowiedniego wyposażenia malarskiego wykonanie tych czynności będzie niemożliwe. Zanim więc przystąpisz do remontu, wyposaż się przede wszystkim w lekką drabinę, zestaw pędzli i wałków, kuwetę malarską oraz szpachlę. 

Wybierając drabinę, zwróć uwagę, aby była ona lekka, najlepiej aluminiowa o wysokości dostosowanej do planowanych prac remontowych. W większości przypadków wystarczy ci drabina o wysokości od 3 metrów. Zestaw pędzli i wałków dobierz do rodzaju powierzchni, którą będziesz malować, a także do wymaganej precyzji malowania. 

Akcesoria pomiarowe

Przy pracach remontowych zaopatrz się również w akcesoria pomiarowe, które zwiększą precyzję i jakość wykonywanych czynności. Do podstawowych narzędzi, które przydają ci się w domu, należą: poziomice, miarki zwijane, miary składane, profesjonalne poziomice laserowe oraz kątowniki budowlane.

Jeśli szukasz odpowiednich narzędzi dla siebie, zajrzyj na stronę http://narzedziasolidne.pl/, gdzie znajdziesz ich duży wybór. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Ono Kosuki

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*