Zalety kuchni w zabudowie – poznaj te najważniejsze

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Nowoczesne kuchnie charakteryzują się minimalizmem i stonowaną kolorystyką. W trend ten wpisuje się zabudowa mebli kuchennych. Dlaczego jest to także praktyczne rozwiązanie? 

Indywidualny projekt 

Zabudowana kuchnia to przede wszystkim dobry sposób na stworzenie eleganckiego, designerskiego projektu dokładnie dopasowanego do gustu klienta. Zestawy mebli kuchennych często produkowane są w rozmaitych kolorach i stylach, dlatego trudno jest dobrać wszystkie odcienie i rodzaje sprzętu szczegółowo do wybranego projektu. Zabudowa AGD pozwala na zakup wymarzonych sprzętów, a następnie dopasowanie ich do całości zaplanowanej aranżacji pomieszczenia. Dzięki zabudowie wszystkie elementy wyposażenia będą idealnie od siebie pasować, wspólnie tworząc wyjątkowe wnętrze. Co więcej dzięki zabudowie wszystkich mebli sprzęt może być rozmieszczony w niestandardowych miejscach, tak by odpowiadała potrzebom każdego domownika. 

Optyczne powiększenie przestrzeni 

Kolejną zaletą zabudowanej kuchni jest wykorzystanie architektonicznych trików, za pomocą których można optycznie powiększyć całe pomieszczenie. Równa zabudowa pozwala nie tylko ukryć sprzęt i stworzyć elegancką przestrzeń, ale także zwiększyć jej wymiary. Kuchnie  optycznie powiększają w szczególności szafki z jasnym, połyskliwym frontem, który w ciągu dnia będzie odbijać światło słoneczne. Jasna, otwarta przestrzeń jest bardziej przytulna, atrakcyjna wizualnie i przestronna. Skutecznym trikiem przy zabudowie są również zestawy mebli kuchennych narożne, które wypełniają przestrzeń, dodając całej kuchni bardziej przytulny charakter. 

Łatwiejsze utrzymanie czystości 

Myśląc o zabudowanej kuchni i rozwiązaniach technicznych, które ze sobą niesie, nie można również zapomnieć o utrzymaniu jej czystości. W przeciwieństwie do kuchni składającej się z różnych frontów, materiałów i dodatków, kuchnia zabudowa jest bardzo łatwa do czyszczenia. Do przetarcia frontów szafek wystarczy jeden środek, który wyczyści niemal całe pomieszczenie. W przypadku kuchni bez wbudowanego zestawu mebli czyszczenie jest znacznie bardziej wymagające. Każda powierzchnia wymaga innego preparatu i systemu konserwacji. Decydując się na zabudowaną kuchnię można zatem liczyć na spore oszczędności przy zakupie chemii domowej. 

Idealne dopasowanie rozmiaru 

Zabudowane zestawy kuchenne to świetne rozwiązanie w przypadku osób, które potrzebują niestandardowych wymiarów i ułożenia konkretnych sprzętów. Zabudowa kuchenna jest tworzona pod konkretny wymiar pomieszczenia, dlatego podczas projektowania można dokonać dowolnych zmian, odchodząc od bardziej tradycyjnych rozwiązań. Wyższe blaty, piekarnik wbudowany w wysoką kolumnę, zlew w szafie narożnej czy szeroka wyspa nie są żadnym problemem, a stają się elementem składającym się na wyjątkowość całej kuchni. 

Fot.: Sidekix Media/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*