TOP 5 modnych wzorów porcelany, które warto znać! Spraw sobie modny zestaw!

TOP 5 modnych wzorów porcelany, które warto znać! Spraw sobie modny zestaw!

Adobe Stock

W domu
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Mogłoby się wydawać, że modne trendy wyznaczają przede wszystkim ubrania i dodatki. Okazuje się jednak, że i w kuchni pojawiają się trendy, które po pierwsze warto znać, a po drugie, w których należy czerpać, jak najwięcej. Wybór porcelany przygotowanej w określonym formacie świetnie wpisuje się w tę zależność, a dzięki wielu dostępnym wzorom każdy znajdzie w sklepowych zasobach coś, co zachwyci jego gusta. Jaki modny wzór porcelany wybrać? Co się sprawdzi i dlaczego warto poznawać modne trendy? O tym, dowiesz się już za chwilę.

Nieprzemijający trend na białą porcelanę – dlaczego wciąż warto na nią postawić?

Od białej porcelany mamy zwykle bardzo duże oczekiwania i nie ma w tym niczego dziwnego. Jej urok polega na nieprzemijalności i zamiłowaniu do prostych eleganckich kształtów. Po białą porcelanę po prostu warto sięgać i otaczać się ją chociażby dlatego, że pasuje do każdej okazji.

Białą porcelanę można kupić na prezent, a warto pomyśleć o niej również w kontekście zakupów na lata. Świetnie się prezentuje w domach, bez względu na wiodący trend aranżacji, a dania eksponują się na niej nadzwyczaj elegancko. Białe filiżanki powinna mieć w domu każda Pani, która serwuje gościom kawę i herbatę. Zadbaj, by i w Twoich zasobach znalazł się taki indywidualnie skrojony zestaw.

Porcelana bolesławiecka jedna z królowych w naszej kuchni

Przepiękna i bardzo tradycyjna. Tymi określeniami można ująć porcelanę bolesławiecką, od której każdy z nas ma spore oczekiwania. Okazuje się, że porcelanę bolesławiecką każdy z nas chciałby mieć w swoim domu, ale jej koszt nie każdemu umożliwia wyposażenie szafki w ten luksusowy komplet.

Nie zmienia to faktu, że porcelana bolesławiecka powinna stać się naszym must have, gdy zależy nam zarówno na jakości, jak również na oryginalnym formacie. Ogromną uwagę zwraca tutaj piękny niebieski wzór, jak również wspaniały design. Sprawdź, czy i Tobie ten model przypadnie do gustu.

Ręcznie malowane wzory morskie lub geometryczne – dla kogo?

Wzór morskiej bryzy stał się na porcelanie tak samo modny, jak inne esy floresy. Nie ma zatem niczego dziwnego, że i ten wzór stał się popularny na naszych domowych stołach. Jeśli zastanawiasz się, czy pasuje on do Twojej kuchni to mamy dobrą wiadomość. Morska bryza pasuje do wiosennych potraw, a latem szybko przypomni Ci wakacje. Pomyśl o zakupie takiej porcelany zawsze wtedy, gdy masz ochotę na pozytywną energię zarówno w kuchni, jak i w jadalni.

Porcelana w intensywnym kolorze – w jakiej kuchni się sprawdzi?

Nic tak nie dodaje mocnego akcentu w jadalni, jak porcelana utrzymana w ciemnej kolorystyce. Wspaniale pasuje do dań serwowanych z karty kuchni japońskiej lub chińskiej, a do tego nawiązuje do nowoczesnych dań i oryginalnej kuchni. Jeśli trochę znudziła Ci się już standardowa, biała zastawa to koniecznie pomyśl o zakupie porcelany w nieco bardziej wyrazistym akcencie.

Drobny akcent kwiatowy – wspaniały design na filiżankach

Niezapomnianym wzorem jest również akcent kwiatowy, który jest nieprzerwanie modny i bardzo funkcjonalny. Kwiatki mogą zdobić filiżanki okraszając każdą z okazji. Sprawdź, jak zadbają o Twoją popołudniową kawę i herbatkę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*