Salon z jadalnią – inspiracje na zaaranżowanie wnętrza

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Szukasz inspiracji i porad wnętrzarskich, jak zagospodarować salon łączony z jadalnią? Dowiedz się, co warto wziąć pod uwagę przy aranżacji wnętrza o niewielkim metrażu.

Odpowiednia wielkość mebli

Funkcjonalnie zaaranżowany salon z jadalnią powinien pełnić funkcję wypoczynkową, a także zapewniać strefę do spożywania rodzinnych posiłków. Warto zadbać o to, żeby pomieszczenie było przestronne i komfortowe dla wszystkich domowników. Najlepiej wybrać meble, które będą dopasowane do rozmiaru pokoju oraz naszych potrzeb. W pomieszczeniu o niewielkim metrażu dobrze prezentuje się okrągły, nowoczesny stół do salonu, który wygląda lekko i pomieści więcej osób. Jeśli nie możesz znaleźć mebli o idealnych wymiarach, to zawsze możesz zamówić meble wykonane na indywidualny wymiar. 

Spójność stylistyczna stref 

Aranżując przestrzeń łączącą kilka funkcji, dobrze jest podzielić ją na strefy. Można je rozgraniczyć we wnętrzu dzięki różnemu oświetleniu, a także za pomocą modnych dywanów oraz ozdób. Projektanci doradzają, żeby dywan był odpowiedniej wielkości – należy zadbać o to, żeby stół wraz z krzesłami znajdował się w obrębie dywanu. Duże znaczenie we wnętrzu łączącym różne strefy ma także spójność stylistyczna. Przestrzenie mogą być zestawione na zasadzie kontrastu lub przenikać się, dzięki elementom spójnym pod kątem estetyki, np. takim samym wykończeniu detali czy dopełniającej się gamie kolorystycznej. Jeśli zależy Ci na harmonijnie urządzonym wnętrzu, możesz np. zakupić stół do jadalni oraz stolik kawowy, wyprodukowane z tego samego rodzaju drewna i o podobnym wykończeniu. Popularny producent stołów drewnianych ma w swojej ofercie meble z drewna dębowego, które pochodzi z zasobów, które są zarządzane w sposób zrównoważony, dzięki czemu są neutralne dla środowiska. 

Stół – serce jadalni 

W centrum pomieszczenia warto umieścić okrągły lub prostokątny stół z kompletem krzeseł. Świetnym rozwiązaniem jest również postawienie stołu pod oknem, a w głębi pomieszczenia zaaranżowanie przytulnego kącika telewizyjnego, dzięki czemu telewizor nie będzie odciągał uwagi od mebli, ozdób czy dzieł sztuki. Jeśli dysponujesz ograniczonym metrażem, to warto zainwestować w stół do jadalni rozkładany, który doskonale sprawdzi się na specjalne okazje, kiedy gościmy w domu wiele osób.

Fot.: Vecislavas Popa/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*