Poduszki i materace na meble ogrodowe – czas wybrać akcesoria!

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Poduszki i materace na meble ogrodowe to obowiązkowe akcesoria dla każdego, kto liczy na maksymalną wygodę korzystania z nich! Są to nie tylko praktyczne, ale i dekoracyjne dodatki, dzięki którym zestaw mebli ogrodowych staje się jeszcze piękniejszy, zaś balkon, taras czy ogród zyskuje na wyjątkowym stylu. 

Jak jednak dobierać poduszki i materace na meble ogrodowe? Na co zwracać uwagę? Podpowiadamy!

Rozmiar poduszki ma znaczenie

Przyjrzyjmy się swoim meblom ogrodowym pod kątem ich rozmiarów. Od tego bowiem zależy dobór poduszki, która zagości na siedzisku fotela czy krzesła, materaca zaś na leżaku ogrodowym. Zarówno zbyt małe, jak i zbyt duże poduszki czy materace nie sprawdzają się w żadnym przypadku. Albo zsuwają się, co decyduje o braku komfortu użytkowania i ciągłej konieczności poprawiania poduszek, albo nie pokrywają całej powierzchni siedziska, przez co wcale nie czuć pożądanej miękkości poduszki. Odpowiednich rozmiarów akcesoria tego typu znajdziemy w sklepie Bazkar.pl

Równie ważny kształt

Tak samo, jak zwracamy uwagę na rozmiary, tak i kształty poduszek oraz materaców będą mieć znaczenie. Chodzi o ten sam czynnik – dopasowanie, które odpowiada za wygodę użytkowania. Co więcej, źle dobrany kształt niweczy całą estetykę, o którą walczyliśmy. Meble po prostu źle wyglądają, gdy użytkowane wraz z nimi akcesoria są całkowicie niedopasowane. 

Sposób mocowania

Przyjrzyjmy się poduszkom ogrodowym pod względem sposobu ich mocowania. Nierzadko dopasowane kształtem i rozmiarami poduszki, które kupujemy w komplecie wraz z meblami, po prostu układa się na siedzisku krzesła, fotela czy leżaka. Warto jednak pokusić się o wybór tych, które mają dodatkowe wiązania, rzepy bądź zapinania na elastycznej taśmie. Dzięki temu można je jeszcze lepiej dopasować i nie ma ryzyka, że cokolwiek będzie się zsuwało, spadało zamiast zajmować swoje miejsce przez cały czas użytkowania mebli. 

Jest to szczególnie ważne, jeśli oddzielnie dobieramy meble ogrodowe oraz uniwersalne poduszki czy materace, np. wtedy, gdy stare już nie nadają się do użytkowania i należy je wymienić. 

Łatwa pielęgnacja

Poduszki i materace będą użytkowane w warunkach zewnętrznych, zatem zostają narażone nie tylko na zaplamienia, ale i działanie warunków atmosferycznych. Jeśli zależy nam na ich czystości, higienie, estetyce, a zatem przyjemności z użytkowania, powinny być one bezproblemowe w pielęgnacji. 

Szukajmy zatem produktów nie tylko markowych i wysokiej jakości, lecz również odpornych na działanie czynników zewnętrznych. Dobrze, aby poduszki nadawały się w całości do prania bądź posiadały zdejmowany pokrowiec. Dzięki temu szybko go zdejmiemy, wrzucimy do pralki i w krótkim czasie zyskamy odświeżony pokrowiec. 

Sprawdzą się także poduszki czy materace z zewnątrz posiadające materiały odporne na zabrudzenia oraz niechłonące wilgoci, przez co zminimalizowane zostaje ryzyko wsiąkania wody, gdy np. nagle zacznie padać rzęsisty deszcz. 

Estetyka dopasowana do mebli ogrodowych oraz aranżacji przydomowej przestrzeni

Pod względem kolorów, wzorów czy deseni zwróćmy uwagę na styl i kolorystykę mebli ogrodowych, a także aranżację samego ogrodu. Dobierajmy poduszki i materace o takiej estetyce, która będzie spójna ze stosowanymi meblami, a także ze stylem zielonej przestrzeni. Może być kolorowo i wzorzyście, ale niech będzie z zachowaniem harmonii. 

Lato nastraja pozytywnie i zachęca do odpoczynku na świeżym powietrzu. Zadbajmy o detale, takie jak poduszki ogrodowe, a sprawimy, że relaks w ogrodzie będzie jeszcze większą przyjemnością. 

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*