Aranżacja strefy wypoczynkowej w ogrodzie

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Aranżując ogród, warto pamiętać o wydzieleniu strefy wypoczynkowej. Może ona być na tarasie lub w oddzielnym miejscu, wśród roślinności. Powinna być dostosowana do naszych oczekiwań i preferencji na spędzanie wolnego czasu. Dla jednych punktem obowiązkowym będzie wygodny hamak, na którym będzie można czytać książki, dla innych grill i duży stół do wspólnego biesiadowania. Są jednak elementy, które powinny znaleźć się w każdej ogrodowej strefie wypoczynku.

Od czego zacząć aranżację strefy wypoczynkowej w ogrodzie?

Wypoczynek dla każdego oznacza co innego. Jedni cenią sobie błogie lenistwo, drudzy nie mogą usiedzieć w miejscu. Dlatego właśnie tak ważne jest określenie funkcji, jakie ma dla nas pełnić ogrodowa strefa wypoczynku. Wtedy łatwiej będzie nam zaprojektować jej wygląd oraz dobrać wyposażenie. A co najważniejsze, będziemy z niej w stu procentach zadowoleni.

Wybór miejsca

Drugim niezwykle ważnym aspektem przy aranżacji ogrodowej strefy wypoczynku jest wybór miejsca. Jeżeli zależy nam na odosobnionej przestrzeni do relaksu, idealnie sprawdzą się przestrzenie zaciszne, zacienione i odgrodzone od wzroku sąsiadów.

Jeżeli lubimy spotkania z przyjaciółmi i ogrodowe biesiady, dobrze jest, by strefa z grillem i stołem była ulokowana blisko wejścia do domu. Dzięki temu szybko dostarczysz jedzenie, przekąski oraz napoje na stół.

Planowanie

Aby dobrze zaplanować strefę wypoczynku w ogrodzie, należy uwzględnić kilka istotnych kwestii. Przestrzeń powinna być dostosowana do naszych preferencji, wielkości ogrodu, liczby domowników oraz naszego budżetu, przeznaczonego na budowę. Aby niczego nie przeoczyć, dobrze jest sobie rozrysować schematyczny plan na kartce.

Co może znajdować się w strefie wypoczynkowej w ogrodzie?

To, jakie meble oraz dodatki znajdą się w Twojej strefie relaksu, zależy tylko od Ciebie. Oto garść naszych propozycji.

Zadaszenie i osłona

Aby nic nie zakłócało nam relaksu, ważne jest odpowiednie zadaszenie i przesłony. Najpopularniejszymi rozwiązaniami są altany, pergole, parasole oraz pawilony. Ich wybór zależy m.in. od ilości miejsca oraz klimatu naszej strefy odpoczynku.

Meble wypoczynkowe

Absolutnie obowiązkowym elementem każdej strefy relaksu są meble. Ich wybór jest naprawdę ogromny, dlatego warto zastanowić się, czego naprawdę potrzebujemy. Bogatą ofertę znajdziemy w sklepie internetowym Focus Garden. Marzysz o długich, leniwych popołudniach z książką? Koniecznie wybierz hamak, fotel ogrodowy lub wygodną leżankę.

Jeśli chcesz przeznaczyć strefę wypoczynku na spożywanie posiłków na świeżym powietrzu, konieczny będzie zakup trwałych mebli ogrodowych, takich jak stół i krzesła. Radzimy wybrać te wykonane z technorattanu lub zaimpregrowanego drewna. Aby miejsca do siedzenia sprawiały wrażenie przytulnych i wygodnych, możesz położyć na nich kolorowe miękkie poduszki.

Oświetlenie

Oświetlenie to element wystroju, który odpowiada stworzenie odpowiedniego klimatu. W sklepie znajdziemy do wyboru lampy solarne, taśmy ledowe, małe światełka i łańcuchy żarówek. Dobrym rozwiązaniem jest ustawienie dużych lampionów na świeczkę.

Fot.: Ulrike Mai/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*