Kuchnia w stylu nowoczesnym – pomysły na aranżację

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Marzy ci się stylowa kuchnia wpisująca się w najnowsze trendy? Sprawdź, jak umiejętnie ją zaaranżować w taki sposób, aby była funkcjonalna, ale także świetnie się prezentowała. To prostsze, niż myślisz!

Nowoczesna kuchnia – jak zaplanować i urządzić przestrzeń?

Jaka powinna być nowoczesna kuchnia? Bez wątpienia chodzi o przestrzeń, która umiejętnie łączy w sobie ponadprzeciętną funkcjonalność, ale i określoną estetykę. Gdy projektujesz taką kuchnię w swoim domu, zwracaj uwagę na każdy detal – chodzi zarówno o ergonomię i komfort użytkowania, jak i stylistykę oraz design mebli i dodatków, na jakie się zdecydujesz. 

Podstawą jest tu planowanie przestrzeni w taki sposób, aby zaspokoić potrzeby domowników. Nowoczesna kuchnia, czyli taka, w której przygotowywanie posiłków dla każdego będzie maksymalnie komfortowe. Weź pod uwagę to, z jakich urządzeń na co dzień korzystacie i przemyśl ich miejsce w pomieszczeniu. Niektóre nadają się do tego, aby stać na wierzchu, inne lepiej sprawdzą się schowane.

Potrzebne będą ci także funkcjonalne meble. Aktualnie wielu projektantów stawia przede wszystkim na głębokie szuflady, które zajęły miejsce mniej praktycznych szafek. Wysuwane kosze czy nowoczesne systemy dozowania płynów – tym na pewno warto się zainteresować.

Minimalistyczny styl w kuchni wciąż jest na topie

Nie bez powodu nowoczesność kojarzy się z minimalizmem. Taka stylistyka stanowi idealne połączenie prostoty formy z estetyką oraz funkcjonalnością. Minimalistyczna kuchnia to przede wszystkim niewielka ilość mebli i dodatków, co nie oznacza, że nie ma w niej miejsca na gotowanie czy przechowywanie – wręcz przeciwnie. Miejsca jest pod dostatkiem, ale dobrze przemyślanego.

Jeżeli interesuje cię nowoczesny minimalizm, postaw na proste i eleganckie meble kuchenne. Zbędne dodatki lepiej sobie odpuść – to nie miejsce na liczne pamiątki z podróży czy lodówkę którą ledwo co widać spod rysunków z przedszkola dzieciaków.

Designerskie dodatki do nowoczesnej kuchni

No dobrze, w takim razie jakie dodatki sprawdzą się w nowoczesnej przestrzeni? Zdecydowanie radzimy postawić na stylowe krzesła do kuchni. Zdecydowanie należy także pomyśleć o nowoczesnym oświetleniu, które odpowiednio rozjaśni wnętrze, ale samo w sobie będzie także tworzyć klimat.

Jeżeli lubisz rośliny we wnętrzach, w tym przypadku postaw na designerskie wazy i doniczki o mniej typowym wyglądzie. Same w sobie mogą stanowić fantastyczną ozdobę w minimalistycznym stylu.

Kuchenne trendy 2023: jakie kolory dominują w tym sezonie?

Na jakie kolory stawiać, urządzając nowoczesną kuchnię w tym sezonie?

W przypadku takich wnętrz zawsze sprawdzi się oczywiście nieskazitelna biel czy elementy czerni. Interesującym kolorem jest ciemny niebieski – ten kolor zyskał ostatnio popularność i stanowi dobrą propozycję do nowoczesnej kuchni. Może niekoniecznie chodzi o meble z ciemnoniebieskimi frontami, ale już elementy sprawdzą się doskonale.

Fot.: Carl GARTMAN/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*