Jakie deski nadają się na taras?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Taras powinien być zrobiony w taki sposób, by dobrze znosić różne warunki atmosferycznej – zarówno wysokie temperatury i letnie burze, jak i deszcz, przymrozek czy śnieg. Z tego powodu już na etapie projektu warto uważnie wybierać materiały, z których zostanie wykonany i impregnaty do drewna, które zostaną wykorzystane.

Czym są deski kompozytowe?

Tarasy z deski kompozytowej to przestrzenie wykonane z naturalnego drewna ułożonego w określony wzór. Dzięki tym właściwościom projekt można z łatwością dopasować do Twoich oczekiwań. W dodatku, deski kompozytowe są tanim rozwiązaniem, zyskującym w ostatnich latach na popularności ze względu na połączenie dobrej jakości i dogodnej ceny. Jednocześnie, tarasy kompozytowe są estetyczne i schludne, a także – na czym zależy obecnie wielu ludziom – oryginalne. Dzieje się tak, ponieważ sposób aranżowania tarasu może być niemal dowolny. Deski kompozytowe mają też praktyczne właściwości – są bardzo trwałe i wykazują dużą odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne (w tym deszcze i mrozy), promieniowanie UV czy nawet uszkodzenia mechaniczne. Nie wymagają specjalnej pielęgnacji ani konserwacji, dzięki czemu ich użytkowanie jest niezwykle wygodne. Taras kompozytowy nie przegrzewa się i nie blaknie, a jego cena waha się od 300 do 500 złotych za metr kwadratowy.

Jak dopasować wzór desek do ozdób tarasowych?

Drewno jest materiałem naturalnym, który może cechować się brakiem jednolitości. Jeśli preferujesz właśnie takie rozwiązania, możesz zdecydować się na właściwie dowolne deski na taras. Musisz jednak liczyć się z tym, że słoje i naturalne zmiany barw drewna nie będą współgrać z wystrojem czy meblami umieszczonymi na tarasie. Jeśli zależy Ci na spójnej kompozycji i dobrym dopasowaniu wykończenia tarasu z jego aranżacją, dobrym wyborem będą deski kompozytowe, które charakteryzują się ekologicznym połączeniem naturalnie pięknego drewna z wygodą i funkcjonalnością zapewnioną przez ich jednolity design. Może zdecydować się również na naturalnie, nierównomiernie wybarwione drewno i z myślą o takim wykończeniu dobrać bardziej stonowane meble i ozdoby tarasowe. Z pewnością stworzysz wymarzone miejsce do relaksu i spotkań ze znajomymi, jeśli wcześniej przemyślisz jego aranżację.

Rodzaje desek tarasowych

Deski na taras mogą być wykonane z różnego rodzaju drewna. Dużą popularność zyskują na przykład deski z drewna iglastego, które są dość łatwo dostępne. Wykonuje się je przede wszystkim z drewna modrzewi. Nawet po obróbce zachowują delikatne, naturalne usłojenie i jasny kolor. Innym przykładem desek tarasowych są te wykonane z thermodrewna. To rozwiązanie jest nowoczesne i niezwykle trwałe. Nadaje się zwłaszcza dla osób, które przede wszystkim cenią sobie wytrzymałość wybieranych materiałów. Z kolei deski egzotyczne będą doskonałe dla fanów oryginalnych rozwiązań i niebanalnych kolorów. Je również charakteryzuje duża wytrzymałość, a także wysoka jakość.

Zdjęcie główne: pexels.com/Maria Orlova

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*