Jak zadbać o trawnik w swoim ogrodzie?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Piękny ogród to duma jego właściciela. Niemniej jednak zadbanie o ogród czy też nawet o sam trawnik, nie jest zadaniem prostym, ponieważ trzeba pamiętać o bardzo wielu kwestiach takich, jak chociażby napowietrzanie trawnika. Jak zatem powinna wyglądać pielęgnacja ogrodu? O czym należy pamiętać? Jak często kosić trawnik? Jak pozbyć się problemu pędraków? I gdzie znaleźć solidny preparat do trawnika?

  1. Pielęgnacja trawnika — jak sprawić, aby trawnik był piękny?
  2. Prawidłowe nawożenie trawnika — czy warto nawozić trawnik?
  3. Koszenie trawnika — jak często powinno się kosić powierzchnię trawnika?
  4. Jak zadbać o trawnik — jak pozbyć się szkodników niszczących trawnik?
  5. Gdzie znaleźć dobry preparat do powierzchni trawnika?

Pielęgnacja trawnika — jak sprawić, aby trawnik był piękny?

Jak powinna przebiegać pielęgnacja trawnika krok po kroku? O trawnik dba się nie tylko wczesną wiosną czy podczas lata, ale także w trakcie innych pór roku. Piękny trawnik wymaga tego, aby koszenie trawy odbywało się regularnie. Z kolei podlewanie trawnika powinno następować w okresach, w których już od jakiegoś czasu nie padał deszcz. Do tego wszystkiego dobra może okazać się także aeracja trawnika — czyli jego natlenianie. Dzięki temu ewentualne preparaty, których będziesz używać, trafią do głębszych warstw gleby.

Prawidłowe nawożenie trawnika — czy warto nawozić trawnik?

Trawa jest rośliną, której korzenie nie sięgają zbyt głęboko w ziemię. To sprawia, że dość szybko zużywa składniki odżywcze, które naturalnie występują w ziemi i potrzebuje. Mimo wszystko nawożenie trawnika nie powinno następować zbyt często. Doświadczeni ogrodnicy sugerują, że powinno ono następować maksymalnie trzykrotnie w trakcie roku. Pierwsze nawożenie powinno następować wczesną wiosną, następne po pierwszym koszeniu, a kolejne około dwa miesiące później. Cały proces miałby miejsce na przełomie wiosny i lata i skończyłby się maksymalnie w sierpniu.

Koszenie trawnika — jak często powinno się kosić powierzchnię trawnika?

W pielęgnacji trawnika ważną kwestią jest także koszenie trawy. Jak często należy wykonywać to zajęcie? Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jak chcesz, aby wyglądał twój trawnik. Jeżeli zależy ci na tym, aby trawa była krótka i równo przystrzyżona, to koszenie będzie musiało odbywać się raz na tydzień lub dwa razy na tydzień, w zależności od tempa wzrostu murawy. Z kolei, jeżeli wolisz nieco dłuższą trawę, to możesz jej pozwolić rosnąć przez dłuższy czas.

Jak zadbać o trawnik — jak pozbyć się szkodników niszczących trawnik?

Jeżeli twój trawnik został zaatakowany przez szkodniki, takie jak pędraki, to możesz się ich pozbyć za pomocą odpowiednich preparatów. Jak działa np. preparat na pędraki? W zależności od tego, jaki preparat wybierzesz, jego działanie będzie inne. Warto przytoczyć chociażby preparaty oparte o nicienie, które wnikają w ciała larw (pędraków czy opuchlaków) i zarażają je bakterią, która następnie zjada larwę od środka. Larwa, zarażona nicieniami, umiera w przeciągu od kilku godzin do kilku dni.

Gdzie znaleźć dobry preparat do powierzchni trawnika?

Jeżeli chcesz znaleźć solidny preparat do pielęgnacji trawnika, to warto poszukać w sklepach specjalizujących się właśnie w produktach ogrodowych. To właśnie tam znajdziesz wszelkiego rodzaju produkty takie jak preparaty na szkodniki niszczące trawnik. Pozbędziesz się za ich pomocą nie tylko pędraków, ale także i innych problematycznych kwestii. Przed zakupem zawsze warto jednak dowiedzieć się więcej na temat preparatu, który się kupuje, aby mieć pewność, że jest on skuteczny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*