Jak w łazience stworzyć przytulny nastrój?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Przytulny nastrój w łazience to efekt, do którego staramy się dążyć, by każdego poranka nie wchodzić do zimnego, nieprzyjaznego pomieszczenia. Aby to osiągnąć, nie trzeba robić remontu generalnego. Wystarczy bowiem dodać odpowiednie akcesoria i ozdoby, by zyskać nieco na przytulności.

Akcesoria

Sole do kąpieli, płyny i kule są w modzie. Zamiast przechowywać te przedmioty w szafce, zmieszaj je z wystrojem. Zwłaszcza kule do kąpieli – występują w najróżniejszych kreatywnych kolorach i kształtach, co oznacza, że ​​możesz ożywić swoją łazienkę za pomocą kosza ładnych bomb na półce lub na toaletce.

Wieszaki na ręczniki 

Tradycyjny wieszak na ręczniki to tylko drążek, na którym wieszasz złożony ręcznik. Istnieje jednak wiele innych kreatywnych sposobów ich wieszania lub eksponowania. Wypróbuj haczyki zamiast wieszaków, aby uzyskać bardziej przytulny, bardziej żywy wygląd lub zainwestuj w zakrzywione półki na ręczniki, w których można przechowywać je zwinięte.

Obligatoryjnie – taca do kąpieli

Taca do kąpieli to niezbędny przedmiot, który pomieści mydło, płyny i kieliszek wina, jeśli chcesz. Jeśli jesteś fanem czytania w wannie, niektóre tace mają nawet przegródki na książkę.

Dopasowana i spójna aranżacja

Dopasowane szuflady, półki i reszta mebli to oczywistość, tak samo jak płytki ceramiczne i każde inne. Jeśli jednak możesz dopasować kółka do zasłon prysznicowych, uchwyty na papier toaletowy, wieszaki na ręczniki i wszystkie inne metalowe wykończenia, pomoże to połączyć ogólny wygląd i styl łazienki.

Roślinność = natura i luksus

Jeśli w Twojej łazience jest dużo naturalnego światła, zastanów się nad kilkoma roślinami w oknach, aby nadać łazience jeszcze większej przytulności

Zainwestuj w regały

Łazienki prawie zawsze wymagają nieco więcej miejsca do przechowywania, a różne regały pełnią podwójną funkcję – jako przechowywanie i dekoracja. Szukaj do zamontowania półek nad toaletą, wolnostojących regałów lub wiszących półek jako miejsc, w których możesz uporządkować i wyeksponować ręczniki, kolorowe butelki i nie tylko.

Zainstaluj podgrzewany wieszak na ręczniki

Podgrzewany wieszak na ręczniki to pozycja obowiązkowa w ciepłych, przytulnych łazienkach. Jest to niedroga i łatwa do wykonania modernizacja, która ma kilka zalet. Po pierwsze, pomaga osuszyć wilgotne ręczniki. Po drugie, dzięki tym wieszakom ręczniki są przyjemniejsze, co pomaga odtworzyć spa.

Sztuka

Sztuka nie jest przeznaczona tylko do salonu i korytarzy w Twoim domu. Dlaczego nie powiesić oprawionego zdjęcia nad wanną? Może to być ulubiony obraz, kojący krajobraz – wszystko, na czym z przyjemnością zatrzymasz wzrok się podczas relaksu w wannie.

Deszczownica

Jednym z najlepszych sposobów na uatrakcyjnienie łazienki jest wprowadzenie odrobiny natury. Pod prysznicem może to oznaczać między innymi deszczownicę. Konstrukcja nad głową sprawia, że ​​woda spada prosto w dół, podobnie jak deszcz, co sprawia, że ​​prysznic jest bardziej kojący i przyjemny. W końcu wielu z nas lubi letnie, ciepłe deszcze i spadające na twarz krople wody.

Oddziel wannę

Łazienki powinny być w pełni prywatnym miejscem, ale aby podczas kąpieli w niej cieszyć się prawdziwie odprężającym doświadczeniem, rozważ oddzielenie tego segmentu jakąś nieprzezroczystą barierą. Zamiast szklanych drzwi itp., postaw na wanny z zasłonami o wzorze, pasującym do wystroju łazienki, a stworzysz prywatny raj.

Dodaj koloru tekstyliami

W tym przypadku ręczniki i dywaniki łazienkowe – to jeden z najlepszych sposobów, aby łazienka była przytulna i nie męczyła oczu. Eksperymentuj z kolorem za pomocą jasnego dywanu do kąpieli i ręczników w ciekawe wzory, które będą wyeksponowane na półkach.

Meble

Tutaj masz szansę stać się kreatywnym i naprawdę wzmocnić przytulny klimat w łazience. Rozważ krótki stołek, ławkę lub otomanę jako miejsce do siedzenia, na którym możesz usiąść i wysuszyć się po kąpieli. Małe stoliki sprawdzają się szczególnie obok wanny, gdzie można na nich trzymać świece, przybory do kąpieli i ręcznik.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*