Dlaczego kryształowy żyrandol to must have we wnętrzu w stylu glamour?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Jeżeli chcesz stworzyć reprezentacyjne wnętrze w stylu glamour, to nie może zabraknąć w nim dekoracyjnych i połyskujących elementów. To właśnie błysk i blichtr są cechami charakterystycznymi tak zaaranżowanych wnętrz. Bez wątpienia sprawdzi się w nich kryształowy żyrandol. Co czyni go tak wyjątkowym elementem we wnętrzach w stylu glamour?

Kryształowy żyrandol to klasa sama w sobie 

Kryształowe żyrandole niegdyś pojawiały się w salach balowych i bankietowych w pałacach. Im były większe i strojniejsze, tym bardziej podkreślały wysoki status gospodarza danego budynku. W przypadku władców podkreślały wielkość monarchii. Ciężkie kryształowe żyrandole pięknie odbijały wpadające do wnętrza światło słoneczne. Niegdyś stosowano w nich tradycyjne świece, a potem wąskie żarówki. Obecnie wykorzystuje się źródła światła LED stylizowane na retro – takie, które przypominają płomień świecy albo strukturę diamentu. Od lat nie zmieniła się technologia wykonania kryształowych żyrandoli. Otóż poszczególne elementy łączone na mosiężnej złoconej czy srebrzonej podstawie są ręcznie szlifowane, stąd przypominają drogocenne klejnoty. Szkło kryształowe wzbogacone jest o sporą ilość tlenku ołowiu, co sprawia, że jest jeszcze bardziej przejrzyste i jeszcze lepiej rozprasza światło. Początkowo kryształy były szlifowane na wzór kamieni szlachetnych, a z czasem wykształciło się charakterystyczne zdobienie tego rodzaju szkła. Ręczne szlifowanie kryształu czeskiego zapewnia oszczędność materiału, a także niepowtarzalność każdej kryształowej lampy.      

Kryształowy żyrandol świetnie komponuje się z innymi biżuteryjnymi dodatkami 

Powodem, dlaczego żyrandol kryształowy jest idealnym wyborem do wnętrza w stylu glamour jest fakt, że świetnie komponuje się z kryształowymi wazonami czy dekoracyjnymi figurkami, ale i ceramicznymi elementami w kolorze złota i srebra odbijającymi światło. Żyrandol w jednym pomieszczeniu można połączyć z dekoracyjnymi kinkietami zdobionymi łańcuszkami kryształków i posiadającymi chromowane, eleganckie podstawy. Kryształowy żyrandol doskonale komponuje się także z nowoczesnym oświetleniem dekoracyjnym takim jak taśmy LED RGBW. Ich światłem można sterować, ściemniając je i rozjaśniając, a także zmieniając kolory. Taki sam, z tymże naturalny efekt, dzięki załamaniu światła gwarantują żyrandole. Trudno oderwać od nich wzrok i są kropką nad „i” aranżacji pomieszczenia w stylu glamour, nawet takiego, w którym wykorzystuje się bardzo dużo dekoracyjnych i biżuteryjnych elementów. Świetnie podkreślają piękno tapicerki mebli wypoczynkowych o aksamitnej strukturze.     

Gwarantuje więcej rozproszonego światła od klasycznej lampy 

Żyrandol we wnętrzu w stylu glamour to absolutne must have ze względu na to, że zapewnia znacznie więcej rozproszonego światła od klasycznej lampy. Dzięki niemu staje się ono bardziej interesujące, zwłaszcza gdy jego design jest dość oszczędny. Przede wszystkim można wybrać żyrandol, który wyposażony jest nawet w kilkanaście żarówek o określonej mocy świetlnej wyrażonej w lumenach. Światło dociera w każdy zakamarek, a jednocześnie jest miękkie i przytulne. Żyrandol glamour świetnie komponuje się z elementami na wysoki połysk we wnętrzu, a także chromowanymi. Pięknie współgra z gresem polerowanym, ale i podłogą żywiczną epoksydową lub poliuretanową. Sprawia, że można rozjaśnić wnętrze w ciemnych barwach w dzień i w nocy.   

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*