Zalety mieszkania na przedmieściach

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Mieszkanie na przedmieściach jest bardzo popularne. Coraz więcej osób ucieka z gwarnego miasta, aby zaznać spokoju. Mieszkanie na wsi jest mniej komfortowe niż na przedmieściach. Dlaczego mieszkanie na przedmieściach jest tak popularne?

Zalety mieszkania na przedmieściach

Cisza i spokój

Największą zaletą dla wielu osób mieszkających na przedmieściach jest spokojna okolica, z dala od głośnych sąsiadów czy ruchliwych ulic. Cisza i spokój powodują wysoki komfort psychiczny. Zwłaszcza jeśli dom znajduje się daleko od głównej drogi. Bardzo często na przedmieściach domy sąsiadują z lasami, więc rano można usłyszeć śpiew ptaków i szum liści na drzewach.

Dużo terenów rekreacyjnych

Jeszcze do niedawna wadą mieszkania na przedmieściach był brak terenów rekreacyjnych. Obecnie się to zmieniło. Na przedmieściach dużych miast znajdują się rozległe tereny rekreacyjne z trasami rowerowymi lub do nordic walking. Na takim terenie można się dużo łatwiej się zrelaksować niż w zatłoczonym parku miejskim. Zielona okolica jest nie tylko piękna, ale również zdrowa (nie ma takiej ilości spalin jak w miejskim parku). Mieszkanie na przedmieściach jest świetnym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi.

Idealne miejsce do wychowywania dzieci

Mieszkanie na przedmieściach jest idealnym miejscem do wychowywania dzieci w kontakcie z przyrodą oraz uczenia dbania o planetę. Dzieciom od małego należy wpajać ekologiczne rozwiązania, dzięki którym można ocalić Ziemię.

Bliskość terenów rekreacyjnych sprzyja zabawom na świeżym powietrzu, co pozytywnie wpływa na ich rozwój fizyczny i psychiczny. Dla wielu rodziców dom z ogrodem jest impulsem do posiadania zwierzęcia (psa lub kota), który pozytywnie wpływa na rozwój dziecka.

Własny kawałek zieleni

Obecnie coraz popularniejsze jest posiadanie własnego ogrodu, ponieważ coraz więcej osób chce uprawiać ekologiczne warzywa i owoce. Własny kawałek ziemi stał się bardzo dużą wartością, zwłaszcza w czasie lockdownu spowodowanego pandemią. Ogród jest również świetnym miejscem do spotkań towarzyskich oraz zbudowania własnego placu zabaw dla dzieci.

Atrakcyjna cena

Wiele osób decyduje się na zakup domu na przedmieściach ze względu na atrakcyjną cenę. W cenie domu z ogrodem na przedmieściach można zakupić małe mieszkanie w centrum miasta. Wiele osób obawia się o utrudniony dojazd do szkoły lub pracy, lecz obawy te są nieuzasadnione. Bardzo często przedmieścia są świetnie skomunikowane z centrum i zazwyczaj dojazd do pracy zajmuje dużo mniej czasu, niż przemieszczanie się po centrum miasta.

Dobrzy sąsiedzi

Bardzo dużą zaletą mieszkania na przedmieściach są bliskie kontakty z sąsiadami. Ludzie bardzo często sobie pomagają i nikt nie jest anonimowy. W blokach sąsiedzi są raczej anonimowi, brak jest wzajemnych relacji między nimi – są sobie obcy.

Czy warto mieszkać w domu na przedmieściach?

Jeśli chcesz mieć własny kawałek zieleni i obcować blisko z naturą, to dom na przedmieściach jest idealnym rozwiązaniem. Obrzeża miasta bardzo często są świetnie skomunikowane z centrum, dlatego ze względów zdrowotnych warto tam zamieszkać.

Źródło zdjęcia: Designed by Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*