Sprawdzone sposoby na przechowywanie narzędzi

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Zachowanie porządku w warsztacie to podstawa, którą łatwo pominąć w ferworze pracy. W zasięgu ręki znajduje się kilka praktycznych rozwiązań pozwalających na utrzymanie względnego ładu, sprzyjającego organizacji. Sprawdź, jak nie tracić czasu na poszukiwanie niedbale porozrzucanych narzędzi. 

Młotki, klucze czy śrubokręty to tylko przykładowe akcesoria każdego majsterkowicza. Warto zadbać o zgromadzenie ich w jednym miejscu. Zanim jednak podejmiesz się przeglądu dostępnych narzędzi, zastanów się nad zaaranżowaniem przestrzeni, w której je ulokujesz. Bez względu na metraż warsztatu dużą popularnością cieszą się półki, szafki i haczyki. Co jeszcze dobrze sprawdza się w tego typu pomieszczeniach? Odpowiedź znajdziesz podczas dalszej lektury naszego artykułu. Zapraszamy!

Pojemniki i organizery 

Segregacja narzędzi to jedno z pierwszych zadań, z którym przyjdzie Ci się zmierzyć porządkując warsztat. Mniejsze elementy warto ulokować w metalowych organizerach lub pojemnikach. Warto przyjąć taktykę opierającą się na selekcji sprzętu z uwzględnieniem kryteriów, takich jak – wielkość, grubość czy zastosowanie. 

Niezastąpione okazują się torby oraz skrzynki narzędziowe wyposażone w wiele, funkcjonalnych przegródek. Na uwagę zasługuje stalowe wykonanie oraz dodatkowe kółka, umożliwiające łatwe przemieszczanie zestawu narzędzi. 

Tablica warsztatowa

Aby móc korzystać z narzędzi warsztatowych przez kilka dobrych lat, nie można pod żadnym pozorem bagatelizować sposobu, w jaki są przechowywane. Strzałem w dziesiątkę okazuje się być tablica warsztatowa. Za jej pomocą okiełznasz wszechobecny chaos, umieścisz każdy z użytkowanych przedmiotów w wyznaczonej przegródce bądź zamocujesz na specjalnym zaczepie. I voilà, wszystkie niezbędne akcesoria będziesz mieć pod ręką. 

Szafa na narzędzia

Jeżeli dysponujesz pokaźnym zestawem narzędzi, dobrym pomysłem może okazać się inwestycja w specjalną, zamykaną szafę. Jej wnętrze łatwo wyposażysz w mniejsze pojemniki. Warto dodać, że wybór stalowej szafy niesie za sobą korzyści w postaci większej odporności i stabilności. Co więcej, dostępnych jest wiele wariantów kolorystycznych, dlatego też oprócz samej funkcji praktycznej, możesz śmiało dopasować mebel do designu pomieszczenia. 

Postaraj się zadbać o czystość pomieszczenia, w którym przechowujesz narzędzia. Chaos i niedbale pozostawiony sprzęt działa niekorzystnie na organizację pracy. 

Fot.: Louis Hansel/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*