Praca dla fachowców budowlanych w Niemczech – jak znaleźć i nie dać się oszukać?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Praca w budowlance to jedna z najczęściej wybieranych opcji zatrudnienia w Niemczech. Ze względu na charakter wykonywanych obowiązków decydują się na nią przede wszystkim mężczyźni. W tej branży możesz spotkać naprawdę różnorodne oferty zatrudnienia skierowane do specjalistów, jak i do osób bez doświadczenia czy odpowiedniego wykształcenia. Jak szukać pracy w Niemczech, aby był to bezpieczny wyjazd, a zarobki wysokie? Poniżej znajdziesz kilka praktycznych porad.

Praca na budowie w Niemczech – współpraca z firmą budowlaną

Jeśli szukasz legalnej i bezpiecznej pracy w Niemczech, skorzystaj ze wsparcia profesjonalistów. Jedną z firm budowlanych, która zajmuje się pozyskiwaniem wiarygodnych zleceń na tamtejszym rynku pracy, jest InServ. Na czym polega taka współpraca? 

  1. Znajdujesz ogłoszenie, które odpowiada Twoim oczekiwaniom,
  2. dzwonisz na podany numer telefonu, 
  3. przechodzisz całkowicie zdalną rekrutację,
  4. otrzymujesz zlecenie;
  5. koordynatorzy załatwiają za Ciebie wszystkie formalności;
  6. na miejscu czeka na Ciebie darmowe zakwaterowanie i dobrze płatna praca.

Praca bez języka z zakwaterowaniem – czy jest możliwa? Oczywiście, że tak! Wymagania niemieckich przedsiębiorców są zróżnicowane. Zależą od stanowiska, fachu kandydata i rodzaju prowadzonej inwestycji. Jeśli nie ma aktualnych zleceń dla Twojego zawodu, prześlij swoje CV, a koordynator skontaktuje się z Tobą, gdy tylko się pojawią. 

Współpraca z firmą budowlaną ogranicza formalności i ryzyko związane z wyjazdem. Nie musisz martwić się ubezpieczeniem, czy księgowością – wszystkim zajmuje się opiekun zlecenia. Możesz też liczyć na benefity w postaci zwrotu kosztów przejazdu, premii, zaliczek, czy płatnego urlopu.

Praca na budowie w Niemczech - InServ

Polskie i niemieckie portale ogłoszeniowe

Jeśli znasz język niemiecki, z powodzeniem możesz szukać pracy na niemieckich portalach ogłoszeniowych. Do najpopularniejszych należą: Jobs.de, Jobble, Glassdoor, Jobware, Joblift.de, czy Jobber Base. Polskie wyszukiwarki ogłoszeniowe też są pełne ofert, zajrzyj na: Pracuj.pl, Olx, Indeed lub Jobs. Pamiętaj jednak, że poszukiwanie zatrudnienia w sieci wymaga sporo czasu, a przede wszystkim ostrożności. Każde ogłoszenie dokładnie sprawdzaj, weryfikując firmę i jej właściciela. Unikniesz w ten sposób ryzyka i przykrych niespodzianek po dotarciu na miejsce zlecenia.

Inne sposoby na poszukiwanie pracy w Niemczech

  • EURES – to Europejski Portal Mobilności Zawodowej. Powstał z myślą o osobach poszukujących zatrudnienia w Europie. Portal dostępny jest także w języku polskim, a obecnie widnieje tam kilkaset ogłoszeń pracy w Niemczech.
  • Rekomendacje rodziny i znajomych – praca przez polecenia często jest wiarygodna i sprawdzona. Być może w kręgu Twoich najbliższych są osoby, które pracują lub pracowały w Niemczech i polecą Ci zaufanego pracodawcę.
  • Współpraca z agencją pracy – to również jeden z bezpieczniejszych sposobów poszukiwania pracy, ponieważ agencja zadba o wszystkie sprawy związane z Twoim zatrudnieniem. Warto jednak sprawdzić, czy widnieje ona w Krajowym Rejestrze Agencji Zatrudnienia, to daje gwarancję, że działa legalnie. Przeczytaj też dokładnie umowę przed jej podpisaniem. Znajdziesz tam warunki pracy, jej czas i zakres, wynagrodzenia oraz ewentualne ukryte koszty.
Praca za Granicą - InServ

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*