Jak urządzić salon w stylu loftowym?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Styl loftowy cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród osób, które planują remont mieszkania, jak i inwestorów dopiero aranżujących nowy dom. Industrialne przestrzenie wyróżniają się surowym charakterem, który nieco przypomina dawne, przemysłowe wnętrza. Dominują tu naturalne dodatki i materiały, takie jak beton, kamień oraz metal. Mimo że takie pomieszczenia są nieco surowe, to mogą być też bardzo stylowe i eleganckie, jeżeli tylko zostaną właściwie zaaranżowane. Jak więc urządzić salon w styl loftowym? Podpowiadamy.

Jaki kolor ścian wybrać do salonu w stylu loftowym?

Urządzając salon w stylu loftowym, powinniśmy postawić na klasyczne, stonowane, nieco chłodne kolory, które mogą kontrastować z odpowiednio dobranymi dodatkami. Dobór kolorystyki powinien być uzależniony od naszych preferencji, a także wielkości wnętrza. Ze względu na to, że loftowe pomieszczenia charakteryzują się przestronnością, w mniejszym salonie lepiej wykorzystać jasne barwy na ścianach, aby nieco optycznie powiększyć takie wnętrze. 

W dużych salonach połączonych na przykład z kuchnią, przedpokojem czy jadalnią, możemy pozwolić sobie na wykorzystanie ciemniejszych barw. W loftowych wnętrzach dominują kolory takie jak czerń, biel czy szarość. Na ścianie często pojawia się na przykład beton strukturalny lub czerwona cegła, które znakomicie oddają klimat industrialny. Kolorystykę salonu warto ustalić zanim odwiedzimy sklep meblowy. Warszawa to miasto, gdzie znajduje się wiele punktów, w których można kupić meble dopasowane do loftowego klimatu. Dobrze, jeżeli stanowią one uzupełnienie takiego wnętrza, a więc ich kolorystyka współgra z odcieniem ścian.

Jakie meble wybrać do salonu w stylu loft?

Salon w stylu industrialnym wyróżnia się minimalistycznym designem. Dlatego warto tą zasadą kierować się, odwiedzając sklep meblowy Warszawa. Ze względu na to, że jedną z najważniejszych cech stylu industrialnego jest przestronność, nie powinniśmy przesadzać z ilością kupowanych mebli i dodatków. We wnętrzach loftowych zasada im mniej, tym lepiej zdecydowanie powinna być przestrzegana. Najważniejszym elementem wyposażenia salonu bez wątpienia jest kanapa. Powinna być ona utrzymana w neutralnej kolorystyce. Najlepiej stawiać na modele o prostej formie, które będą dobrze kontrastowały na przykład z ceglaną lub betonową ścianą.

W industrialnym salonie nie może zabraknąć również stolika kawowego. W takich wnętrzach świetnie sprawdzą się modele wykonane z naturalnych materiałów, a więc drewniane, na przykład z elementami metalu lub metalowe stoliki ze szklanymi wstawkami. Doskonale prezentować się będą również ceramiczne i kamienne stoły kawowe. Dobór pozostałych mebli uzależniony jest od naszych indywidualnych preferencji. Warto jednak umieścić w salonie komodę z naturalnego materiału, na przykład drewna, a także szafkę RTV z tej samej linii. Dobrą opcją jest również dobór podobnej witryny, regału i półek.

Oświetlenie i dekoracja salonu stylu loftowym

Urządzając salon w stylu loftowym, nie możemy zapomnieć o dodatkach i właściwym oświetleniu, ponieważ mają one duży wpływ na wygląd takiego pomieszczenia. Dlatego odwiedzając sklep meblowy Warszawa, warto zakupić lampy industrialne, które wyróżniają się metalową konstrukcją, w której widoczna jest żarówka. Dodatki, dzięki którym stworzymy przytulny nastrój w salonie loftowym to z kolei poduszki dekoracyjne, a także pufy. W takich wnętrzach możemy zrezygnować z firanek na rzecz rolet.

zdj. główne: www.freepik.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*