Jak oświetlić dom z zewnątrz?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Oświetlenie jest niesamowicie ważnym elementem każdej aranżacji – nie tylko tej wewnętrznej, ale także zewnętrznej. Zastanawiasz się, jak zadbać o zewnętrzną część Twojego domu, aby była ona prawdziwą wizytówką? Podpowiadamy, jak oświetlić dom z zewnątrz!

Dzisiejszy rynek pełen jest ciekawych, funkcjonalnych i bardzo estetycznych rozwiązań, dzięki którym możesz pięknie oświetlić cały swój dom – również na zewnątrz. Które rozwiązania warto więc wybrać? Jak zaaranżować oświetlenie zewnętrzne domu?

Oświetlenie zewnętrzne – dlaczego warto? 

Masz wątpliwości, czy zewnętrzne oświetlenie domu ma sens? Najwyższy czas je rozwiać! Oświetlenie na zewnątrz ma bowiem ogromne znaczenie nie tylko ze względu na estetykę, ale również funkcjonalność. 

Światło na zewnątrz domu, które umieszczone jest na przykład przy furtce, drzwiach wejściowych, czy też ścieżce prowadzącej od bramy do drzwi, ułatwi poruszanie się po zmierzchu. Ponadto jest ono także formą odstraszenia nieproszonych gości – potencjalni włamywacze niechętnie będą chcieli podchodzić blisko dobrze oświetlonego domu. Dobrze dobrane oświetlenie może więc wpłynąć również na kwestię bezpieczeństwa.  

Należy także pamiętać, że oświetlenie zewnętrzne domu to prawdziwy must have dla wszystkich posiadaczy tarasów oraz ogródków. Dzięki takiemu oświetleniu możesz bowiem korzystać z uroków spędzania czasu na świeżym powietrzu nawet długo po zachodzie słońca.

Jakie światło wybrać?

Jednak jakie oświetlenie zewnętrzne wybrać, aby spełniało ono swoją funkcję jak najlepiej? Zależy to od konkretnej funkcji, jaką ma pełnić dane oświetlenie. 

Jeśli chodzi o oświetlenie “strategicznych” miejsc, takich jak brama wjazdowa, czy drzwi frontowe, to z powodzeniem możesz postawić na kinkiety mocowane na ścianie domu lub na lampy zewnętrzne na drzwi. Natomiast przy wszelkiego rodzaju ścieżkach możesz umieścić niskie latarenki, lampki halogenowe lub zewnętrzne oświetlenie LED – genialnie sprawdzi się zarówno punktowe oświetlenie ledowe, jak i taśmy ledowe, które dodadzą Twojej posesji wyjątkowego uroku. Jeśli chcesz nieco zaszaleć i pragniesz spektakularnego efektu, możesz też postawić na reflektory, które pięknie podświetlą od dołu całą elewację Twojego domu.

Należy także pamiętać, aby dobrać lampy do stylu Twojego domu. Określ dokładnie, w jakiej stylistyce wykonana jest elewacja domu oraz jaki klimat panuje na całej posesji. Dzięki temu oświetlenie będzie tworzyło harmonijną całość z resztą aranżacji.  

Zdjęcie główne: Binyamin Mellish/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*