Jak niewielkim kosztem odnowić salon?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wystrój domu ma bardzo duży wpływ na nastrój i samopoczucie jego mieszkańców. Przez lata domownicy przyzwyczajają się do określonego wyglądu pomieszczeń, które stają się dla nich nudne i mało atrakcyjne. W takim otoczeniu dużo mniej przyjemnie spędza się czas. Niewielkie, ale częste zmiany w wystroju mogą bardzo urozmaicić wnętrze i sprawić, że przez cały czas będzie ono jak nowe. Zobacz, jak tanio i łatwo możesz odmienić wygląd swojego salonu.  

Wymiana zniszczonych elementów  

Nie zawsze we wnętrzu konieczny jest generalny remont. Często na zły wygląd pomieszczeń wpływ mają zniszczone elementy, które sprawiają, że cały salon wygląda, jakby nie widział ekipy remontowej od kilkunastu lat. Zwykle to większe elementy wpływają na cały wygląd pomieszczenia, dlatego konieczne jest czasem odmalowanie ścian lub wymiana podłóg, aby salon odzyskał dawny blask. Jest to oczywiście spora inwestycja, ale takie działanie jest o wiele skuteczniejsze, niż na przykład wymiana mebli i sprzętów, a pozostawienie najbardziej zniszczonych elementów. Na stronie https://e-panelowy.pl/ znajdziesz panele podłogowe w naprawdę korzystnych cenach, dzięki czemu możesz przeprowadzić częściową renowację salonu całkiem niskim kosztem.  

Odpowiednie oświetlenie  

Sposób oświetlenia pomieszczenia może całkowicie odmienić jego wygląd. Nowe lampy oraz zmiana ich ustawienia sprawi, że Twój salon zyska drugie życie. Świetnym rozwiązaniem na to, aby ożywić wystrój wnętrza jest zamontowanie taśm ledowych przy listwach podłogowych lub na meblach, na przykład na szafach czy regałach. Takie klimatyczne oświetlenie sprawi, że w salonie zapanuje ciepła i romantyczna atmosfera, a meble wydadzą się o wiele bardziej nowoczesne i modne. 

Designerskie lampy również mogą dać w pomieszczeniu ciekawy efekt. Najmodniejsze obecnie lampy otwarte, czyli takie, które odsłaniają żarówkę, mogą tworzyć naprawdę piękne kompozycje na ścianach. Konstrukcja takiej lampy sprawia, że klosz nie kieruje światła punktowo w dół, a raczej pozwala mu rozproszyć się po całym pomieszczeniu, a sam abażur tworzy tylko cienie w pomieszczeniu. Ciekawie zaprojektowane lampy wiszące powinien mieć w swojej ofercie każdy producent lamp.  

Dodatki i gadżety do salonu   

Prostym i dość tanim sposobem na odmienienie wnętrza jest wymiana dodatków i dekoracji. Na klimat, jaki panuje w pomieszczeniu, mają wpływ detale. Nowe ramki na zdjęcia, wazon lub osłonki na doniczki mogą od razu dodać salonowi życia. Dodatki, takie jak pufy czy fotele również w dużym stopniu przyczyniają się do wystroju. Poduszka do siedzenia zamiast typowego, klasycznego zestawu wypoczynkowego sprawi, że salon będzie nowoczesny, lekko ekstrawagancki i przede wszystkim – odnowiony. Poduszki są wygodnym i nietypowym zamiennikiem dla tradycyjnych foteli lub krzeseł. Taki gadżet może być akcentem koloru we wnętrzu lub nawet elementem wprowadzającym motyw przewodni. Jeśli na tkaninie pojawi się charakterystyczny wzór, taka poduszka stanie się w pewnym sensie głównym punktem przyciągającym uwagę. Wokół tego motywu możesz obudować resztę stylu wystroju, dobrać do niego zasłony, bieżnik na stół czy dekoracyjne poduszki na kanapę. W ten sposób stworzysz spójną i ciekawą kompozycję salonu.  

Zdjęcie główne: pexels.com/Vecislavas Popa

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*