Dekoracyjne akcenty do mieszkania

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Idealne mieszkanie to takie, które odpowiada Twoim preferencjom i potrzebom. Dzięki akcentom dekoracyjnym możesz stworzyć aranżację, która będzie dobrze oddawała Twój charakter i sprawi, że mieszkanie stanie się bardziej przytulne. Przeczytaj, jakie elementy dekoracyjne uatrakcyjnią wizualnie przestrzeń. 

Oświetlenie 

W przypadku aranżacji mieszkania dużą rolę odgrywają detale, które pozwalają spersonalizować wnętrze i nadać mu osobistego oraz niepowtarzalnego charakteru. Ozdoby potrafią wprowadzić do wnętrza delikatny powiew świeżości, a w niektórych przypadkach nawet całkiem odmienić jego styl.

Praktyczną i estetyczną formą dekoracji są przede wszystkim różnego rodzaju lampy i systemy świetle. Warto wybrać do mieszkania takie rozwiązania, które pozostają spójne ze stylistyką aranżacji. Przykładowo funkcjonalne listwy oświetleniowe led najlepiej sprawdzają się we wnętrzach urządzonych w stylu modern i loftowym. Umiejętnie skomponowana gra świateł nada wnętrzu odpowiedni charakter i podkreśli jego walory. 

Fototapety 

Jeśli szukasz pomysłu na oryginalne wykończenie ścian w Twoim mieszkaniu, to warto wypróbować fototapety. Dekoracja z krajobrazem pozwoli stworzyć idealne miejsce do odpoczynku dla Ciebie i Twoich bliskich, a także reprezentacyjną przestrzeń do przyjmowania gości. Stonowane kolory tworzą uspokajającą atmosferę, natomiast dzięki wyrazistym wzorom możesz zaakcentować konkretny element architektoniczny.

Jednym z ciekawszych rozwiązań, jeśli chodzi o dekorację wnętrz, jest fototapeta z efektem trójwymiarowości. Za jej pomocą możesz przykładowo wyeksponować jedną ze ścian, a także optycznie powiększyć całe pomieszczenie. Przy montażu fototapety należy pamiętać o tym, że trwałość kleju jest zależna od gładkości i równości podłoża, a także jego odpowiedniego przygotowania. Interesujące wzory i więcej informacji dotyczących montażu znajdziesz pod adresem: https://dealex.pl/tapety,c44.html.

Obrazy 

Dopełnienie wnętrza mogą stanowić również dzieła utalentowanych malarzy, które odpowiadają Twojemu wyczuciu estetyki i pasują do stylu aranżacji. Malarstwo współczesne inspiruje, uwrażliwia, a także stanowi estetyczną dekorację i inwestycję, która cieszy oko. Na touchofart.eu znajdziesz wyselekcjonowane prace od utalentowanych twórców – m.in. pejzaże, martwą naturę, a także portrety i obrazy abstrakcyjne.

Wybierając ozdoby ścienne, weź pod uwagę pozostałe akcenty kolorystyczne w pomieszczeniu tak, aby obraz naturalnie wkomponował się we wnętrze. Dużą rolę odgrywa także wykończenie ramy, które powinno pasować do obrazu, a także do koloru ścian, mebli i pozostałego wyposażenia w pokoju.

Zdj. główne: Spacejoy/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*