Akcesoria do grilla

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Grillowanie to wręcz nieodłączny element każdej letniej imprezy. Co jednak będzie potrzebne na grilla? Podpowiadamy, jakie akcesoria grillowe będą najbardziej przydatne podczas sezonu grillowego.

Sezon na grillowanie zbliża się coraz większymi krokami. Warto więc już teraz zaopatrzyć w odpowiedni sprzęt. Podpowiadamy, jakie akcesoria umożliwią Ci bezpieczne i przyjemne grillowanie.

Ruszt do grilla

Bez wątpienia jednym z najważniejszych akcesoriów grillowych jest żeliwny ruszt do grilla. To w końcu na nim będziesz przygotowywać wszystkie potrawy. Warto więc wybrać dobrej jakości ruszta żeliwne, ponieważ wpłynie to bezpośrednio na cały proces grillowania, jak i na sam smak potrawy oraz funkcjonalność grilla. Ponadto, dzięki dobrze dobranym rusztom, możesz rozbudować swojego grilla i dopasować go do swoich preferencji.

Płyta grillowa

Doskonałym uzupełnieniem do grilla jest bez wątpienia płyta żeliwna. Przygotujesz dzięki niej wiele potraw, na przykład jajka w koszulce czy drobno pokrojone warzywa do sałatki. Taka płyta jest czymś w rodzaju alternatywy dla rusztu, dlatego też warto pamiętać, że powinna być ona idealnie dopasowana do Twojego grilla.

Szczypce do grilla

Jednym z akcesoriów, bez których nie możemy się obejść podczas grillowania, są także dobrej jakości szczypce. W końcu bez nich niemożliwe by było przewracanie mięsa lub warzyw. Warto jednak pamiętać, że szczypce szczypcom nierówne. Mogą się one różnić od siebie na przykład długością rączek, czy też szerokością łopatek. Przy wyborze szczypiec zwróć więc uwagę przede wszystkim na wygodne ułożenie w dłoni, ponieważ zapewni to większy komfort podczas grillowania.

Szczotka do czyszczenie grilla

Akcesorium, bez którego ani rusz, jest szczotka do czyszczenia grilla. Pamiętaj, że żeliwnego grilla nie można czyścić przy użyciu wody oraz detergentów, ponieważ ulegnie on zniszczeniu i korozji. Szczotka jest więc najlepszym gadżetem, który pozwoli Ci oczyścić Twój sprzęt przed rozpoczęciem grillowania. Pamiętaj także, że szczotka do czyszczenia grilla powinna mieć odpowiednią sztywność włosa, aby nie uszkodzić powierzchni rusztów, a tym samym wydłużyć ich żywotność.

Fartuch do grillowania

Dodatkowym akcesorium, które co prawda nie jest niezbędne, ale może okazać się niezwykle przydatne, jest fartuch do grillowania. Ochroni on Ciebie i Twoje ubrania przed plamami z tłuszczu, ciemnej marynaty czy innymi zabrudzeniami, które wyjątkowo trudno jest sprać.

Zdj. główne: James Sutton/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*