Praca dla fachowców budowlanych w Niemczech – jak znaleźć i nie dać się oszukać?
Artykuł sponsorowany
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
Praca w budowlance to jedna z najczęściej wybieranych opcji zatrudnienia w Niemczech. Ze względu na charakter wykonywanych obowiązków decydują się na nią przede wszystkim mężczyźni. W tej branży możesz spotkać naprawdę różnorodne oferty zatrudnienia skierowane do specjalistów, jak i do osób bez doświadczenia czy odpowiedniego wykształcenia. Jak szukać pracy w Niemczech, aby był to bezpieczny wyjazd, a zarobki wysokie? Poniżej znajdziesz kilka praktycznych porad.
Praca na budowie w Niemczech – współpraca z firmą budowlaną
Jeśli szukasz legalnej i bezpiecznej pracy w Niemczech, skorzystaj ze wsparcia profesjonalistów. Jedną z firm budowlanych, która zajmuje się pozyskiwaniem wiarygodnych zleceń na tamtejszym rynku pracy, jest InServ. Na czym polega taka współpraca?
- Znajdujesz ogłoszenie, które odpowiada Twoim oczekiwaniom,
- dzwonisz na podany numer telefonu,
- przechodzisz całkowicie zdalną rekrutację,
- otrzymujesz zlecenie;
- koordynatorzy załatwiają za Ciebie wszystkie formalności;
- na miejscu czeka na Ciebie darmowe zakwaterowanie i dobrze płatna praca.
Praca bez języka z zakwaterowaniem – czy jest możliwa? Oczywiście, że tak! Wymagania niemieckich przedsiębiorców są zróżnicowane. Zależą od stanowiska, fachu kandydata i rodzaju prowadzonej inwestycji. Jeśli nie ma aktualnych zleceń dla Twojego zawodu, prześlij swoje CV, a koordynator skontaktuje się z Tobą, gdy tylko się pojawią.
Współpraca z firmą budowlaną ogranicza formalności i ryzyko związane z wyjazdem. Nie musisz martwić się ubezpieczeniem, czy księgowością – wszystkim zajmuje się opiekun zlecenia. Możesz też liczyć na benefity w postaci zwrotu kosztów przejazdu, premii, zaliczek, czy płatnego urlopu.
Polskie i niemieckie portale ogłoszeniowe
Jeśli znasz język niemiecki, z powodzeniem możesz szukać pracy na niemieckich portalach ogłoszeniowych. Do najpopularniejszych należą: Jobs.de, Jobble, Glassdoor, Jobware, Joblift.de, czy Jobber Base. Polskie wyszukiwarki ogłoszeniowe też są pełne ofert, zajrzyj na: Pracuj.pl, Olx, Indeed lub Jobs. Pamiętaj jednak, że poszukiwanie zatrudnienia w sieci wymaga sporo czasu, a przede wszystkim ostrożności. Każde ogłoszenie dokładnie sprawdzaj, weryfikując firmę i jej właściciela. Unikniesz w ten sposób ryzyka i przykrych niespodzianek po dotarciu na miejsce zlecenia.
Inne sposoby na poszukiwanie pracy w Niemczech
- EURES – to Europejski Portal Mobilności Zawodowej. Powstał z myślą o osobach poszukujących zatrudnienia w Europie. Portal dostępny jest także w języku polskim, a obecnie widnieje tam kilkaset ogłoszeń pracy w Niemczech.
- Rekomendacje rodziny i znajomych – praca przez polecenia często jest wiarygodna i sprawdzona. Być może w kręgu Twoich najbliższych są osoby, które pracują lub pracowały w Niemczech i polecą Ci zaufanego pracodawcę.
- Współpraca z agencją pracy – to również jeden z bezpieczniejszych sposobów poszukiwania pracy, ponieważ agencja zadba o wszystkie sprawy związane z Twoim zatrudnieniem. Warto jednak sprawdzić, czy widnieje ona w Krajowym Rejestrze Agencji Zatrudnienia, to daje gwarancję, że działa legalnie. Przeczytaj też dokładnie umowę przed jej podpisaniem. Znajdziesz tam warunki pracy, jej czas i zakres, wynagrodzenia oraz ewentualne ukryte koszty.
Fot.: materiał prasowy Klienta.