Ogrzewanie zimą – jak się przygotować?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Niskie temperatury występujące zimą sprawiają, że ogrzewanie domu staje się konieczne. W obecnych czasach wszystko drożeje, przez co koszty życia stają się coraz wyższe, a rosnące w zatrważającym tempie ceny energii i paliw opałowych nie napawają spokojem. Wiele osób obawia się tegorocznego sezonu grzewczego, a atmosfera wokół tematu nadal jest podsycana. Przedstawiamy dostępne na rynku formy ogrzewania domu oraz ich zalety.   

Pompa ciepła   

Zainstalowanie gruntowej pompy ciepła Szczecin to duży koszt, ale zapewnia bardzo duży komfort, a także pozwala na oszczędność. Pompa nie jest napędzana opałem, a wykorzystuje energię elektryczną. Sprężarka funkcjonuje praktycznie sama, a jej wydajność jest bardzo wysoka. Dzięki temu, że nie wykorzystuje opału, zarówno gruntowa, jak i powietrzna pompa ciepła jest bezemisyjna, a więc nie przyczynia się do zanieczyszczenia oraz obniżania jakości powietrza. Pompa ciepła może działać bezawaryjnie nawet do 25 lat, co wpływa na obniżenie kosztów, a jeśli prąd generowany jest choć częściowo przez panele fotowoltaiczne, działanie pompy jest naprawdę tanie.   

Piec na ekogroszek   

Węgiel nie należy do najtańszego opału, jednak istnieje sposób na to, by ograniczyć zużycie materiału opałowego. Piece na ekogroszek proponują bardzo ekonomiczny sposób stosowania węgla. W takich piecach zamontowany jest automatyczny dozownik, który sprawia, że urządzenie samo dobiera najbardziej optymalną porcję opału. Nie dość, że jest to rozwiązanie bardzo wygodne, ponieważ nie wymaga od Ciebie praktycznie żadnej pracy, poza uzupełnianiem zbiornika na ekogroszek, jest też oszczędne. Piec nie spala większych, niż to konieczne, ilości węgla, w przeciwieństwie do sytuacji, kiedy samodzielnie dorzucasz opału do pieca “na oko”. Dzięki montażowi pieca na ekogroszek możesz zaoszczędzić na przestrzeni całego sezonu grzewczego nawet kilkaset złotych. Na stronie https://www.sambudrol.pl/ możesz kupić ekogroszek w korzystnej cenie.   

Piec wolnostojący   

Kominek lub piec wolnostojący koza, mogą być opalane różnymi rodzajami opału. Do ich opalania można stosować na przykład brykiet, węgiel, drewno lub pellet drewniany. W zależności od obecnych cen opału, można do pewnego stopnia modyfikować to, czym palisz w kominku lub piecu. To rozwiązanie może pozwolić na dużą oszczędność, ponieważ możesz wybrać dla siebie najtańszą obecnie opcję na opał. Piece wolnostojące doskonale ogrzewają przestrzeń, dlatego świetnie sprawdzą się w małych domach lub w domkach letniskowych. Można je też stosować jako dodatkową formę ogrzewania poza centralnym.  

Ogrzewania w sezonie grzewczym nie da się uniknąć, jednak niestety koszty utrzymania ciepła w domu są coraz wyższe. Każdy poszukuje obecnie najtańszej możliwej opcji opału, aby przez zimę nie zbankrutować. Rozwiązanie dla siebie i swojego domu należy dobierać indywidualnie, ponieważ dla każdego domostwa najbardziej optymalne będzie inne wyjście.  

Fot.: Yan Krukov/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*