Jak stworzyć nowoczesną łazienkę?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Aranżacja wnętrz potrafi zadecydować o wszystkim – przestronności pomieszczeń, ich funkcjonalności, wrażeniach estetycznych, a nawet tym, czy po kilku miesiącach lub latach zdecydujesz się na generalny remont, czy tylko drobne poprawki. A jednym z pomieszczeń, które zdecydowanie najczęściej są aranżowane w niewygodny sposób jest łazienka. Uniknij najpopularniejszych błędów przy wykańczaniu jej i ciesz się komfortem użytkowania przez długi czas!

Nowoczesna łazienka, czyli… Jaka?

Pod pojęciem „nowoczesny” może kryć się naprawdę wiele. Jaka łazienka będzie naprawdę nowoczesna? Czy chodzi tutaj wyłącznie o aranżację w estetyce minimalistycznej albo loftowej? My uważamy, że nowoczesne urządzenie wnętrz to takie, które jest przede wszystkim funkcjonalne, wygodne dla domowników i odpowiadające Twojemu gustowi – bo lata 20. XXI wieku to bardzo dobry moment na wyrażanie siebie nie tylko poprzez ubieranie się czy malowanie tak, jak lubisz, ale również przez mieszkanie we wnętrzach, które Ci się podobają. Nie bój się więc podążać za głosem serca i wybierz rozwiązanie, które są najlepsze dla Ciebie – masz prawo mieć luksusową łazienkę, deszczownicę, dodatkowo oświetlone lustro czy wannę wolnostojącą. Technologia i współczesność dają Ci możliwości, z których po prostu warto skorzystać – więc zrób to.  Postaraj się jedynie zadbać o to, by nie popełniać najpopularniejszych błędów, które mogą utrudnić Ci życie – poniżej przedstawiamy dwa z nich.

Łazienka nie na miarę

Dużym problemem aranżacyjnym, który pojawia się w wielu łazienkach, jest brak zadbania o odpowiednie odległości oraz zbagatelizowanie zrobienia pomiarów. Skutkuje to pojawieniem się w pomieszczeniu mebli, które do siebie nie pasują, drzwiczek i szuflad, które tarasują przejście oraz przestrzeni, do których bardzo ciężko się dostać. Projektując łazienkę, warto więc zadbać o zachowanie odpowiedniej ilości wolnego miejsca. Przy prysznicu powinno znaleźć się 70 cm na 90 cm pustej przestrzeni, przy wannie 70 cm na 100 cm, przed pralką około 90 cm na 100 cm, a przed zlewem przynajmniej 65 cm na 110 cm. Zanim ostatecznie zaakceptujesz projekt, postaraj się również zorientować, jak otwierają się szafki, szuflady czu sprzęty łazienkowe – ich zasięg pomoże Ci określić ilość potrzebnego miejsca.

Masywne meble i mała przestrzeń

Popularnym błędem aranżacyjnym, występującym szczególnie w małych łazienkach, jest wprowadzanie do nich ciężkich, masywnych i przytłaczających mebli. Taka decyzja to doskonały przepis na zagracenie i zaciemnienie pomieszczenia. Możesz w ten sposób sprawić, że w łazience będzie ciemno i będzie się ona wydawać optycznie mniejsza. Aby tego uniknąć, postaw raczej na redukcję półek i szafek otwartych, „lżejsze” optycznie i jaśniejsze modele mebli, a także powiększanie łazienki za pomocą takich zabiegów jak dodatkowe lustra, jasne kolory ścian czy wysoka zabudowa. Na stronie: taniezlewozmywaki.pl znajdziesz szeroki wybór umywalek łazienkowych, które również mogą odegrać rolę w odbiorze łazienki. Wystarczy, że zdecydujes się na modele wiszące, wbudowane w blaty albo wpuszczone w meble, a zyskasz estetyczne wykończenie i dodatkową przestrzeń.

Fot.: Christian Makie/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*